Nėra trokštančiųjų vadovauti Kauno teatrui

Bene didžiausią krizę per daugiau kaip aštuonių dešimtmečių gyvavimą patyrusiam Kauno valstybinio dramos teatro (KVDT) kolektyvui naujo vadovo gali tekti palaukti.

Paaiškėjo, kad konkurso rengėjams pateikta vos viena paraiška. „Nesakome, kad konkursas neįvyks. Pretendentas yra, vadinasi, jo programa bus analizuojama, o kandidatūra tvirtinama arba ne“, – LŽ sakė Kultūros ministerijos teisės ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė Marija Kutienė. Pasak jos, konkurso rezultatai greičiausia paaiškės tik po Naujųjų metų, juos prognozuoti dabar sunku. M.Kutienė sakė, kad į tokio lygio pareigas paprastai pretenduoja bent 3-4 kandidatai, tad KVDT atvejis gana neįprastas. Tačiau ji įsitikinusi, kad tinkamą vadovą seniausiam Lietuvoje profesionaliam teatrui tikrai pavyks rasti.

Kas nors turi imtis atsakomybės

Tuo neabejoja ir šiuo metu pareigas einantis laikinasis teatro vadovas aktorius Egidijus Stancikas. „Taip, aš dalyvauju konkurse. Ne kartą esu pabrėžęs, kad kas nors turi imtis atsakomybės, o kolektyvas, kuriame dirbu jau daugiau kaip du dešimtmečius, man neleidžia būti nuošalėje“, – LŽ sakė E.Stancikas. Nors laikinojo teatro vadovo postą jis užima dar tik pusantro mėnesio, tačiau sako, kad krizę suvaldyti jau pavyko. „Kaip? Kalbėjimu. Tik šią savaitę pirmą kartą radau laiko papietauti – nebuvo nė minutės laisvos. Tačiau tai, kad pavyko kolektyvą suburti, laikau didžiuliu laimėjimu. Tarnybos nesugriuvo, darbas vyksta. Ir planų turime“, – optimistiškai kalbėjo aktorius.

Pamalonino ministras

E.Stancikas prisipažino, kad dauguma techninių darbuotojų sutiko likti teatre. Visas kolektyvas sulauks vadinamojo tryliktojo atlyginimo (kultūros ministras J.Jučas rado galimybę padėti savo gimtojo miesto teatrui – red.), o didesnius priedus prie varganų atlyginimų bus bandoma užsidirbti. „Dažniau gastroliuosim, o ir savo salėse tikimės sulaukti daugiau žiūrovų“, – LŽ aiškino E.Stancikas, pabrėždamas, kad vienas svarbiausių uždavinių dabar tenka teatro rinkodarai ir vadybai. „Mūsų repertuaras didelis ir tikrai geras, tačiau būtina, kad jį žiūrovas pasirinktų. Viskas turi būti susieta su kūryba, ir tai yra mano didžioji užduotis“, – kalbėjo laikinasis teatro vadovas. Jis pabrėžė, kad nors režisierius Gintaras Varnas ir nebėra tetaro meno vadovas, tačiau naujausia jo planuota premjera Dea Loher „Ruzvelto aikštė“ žiūrovams bus parodyta iki sausio vidurio.

Režisierius likti nesutiko

„Siūliau G.Varnui likti teatre, tačiau jis nesutiko sakydamas, jog nemato galimybės dirbti su manimi. Gaila, bet niekas nestovi vietoje. Mano manymu, mūsų teatro scena ateityje turi būti atvira visiems pripažintiems režisieriams“, – LŽ sakė E.Stancikas.

Paklaustas, ar gerai, kad konkurse į teatro vadovo pareigas neturi konkurentų, laikinasis vadovas džiugesio nerodė.

„Ne, tai negerai. Nors Kaune tokių atvejų jau yra buvę. Inai Pukelytei antrą kartą kandidatuojant irgi kitų pretendentų nebuvo. Matyt, galimus kandidatus gąsdina kapitalinio remonto darbai. Tai didžiulė ir itin atsakinga našta, tačiau esu tikras, kad ir ji yra pakeliama“, – optimizmo nestokojo E.Stancikas. Jis sakė, kad skaičiuoti ir organizuoti jam sekasi neblogai, o ar ministerija nuspręs į jo rankas atiduoti krizę jau pradėjusį įveikti teatrą, bus matyti. „Nemanau, kad esu idealus, bet kad tinkamas – tikrai“, –
juokėsi žinomas aktorius.

Vadovai karjerą baigė gastrolėmis

KVDT vadovo vieta liko laisva, kai iš pareigų spalio mėnesį atsistatydino beveik penkerius metus jam vadovavusi teatrologė ir vadybininkė I.Pukelytė. Drauge su ja iš teatro meno vadovo pareigų pasitraukė ir režisierius G.Varnas. Nors krizė teatre prasidėjo, kai dėl mažų atlyginimų jį ryžosi palikti daugelis techninių darbuotojų, tačiau kalbėta ir apie tai, jog vadovybė prarado ryšį su pavaldiniais. Nepaisant to, abu buvę tetaro vadovai sėkmingai vadovavo bene svarbiausioms KVDT pastarųjų dešimtmečių gastrolėms Paryžiuje, kur „Theatre des Gemeaux“ rodė net 8 anšlaginius ir didelio dėmesio sulaukusius spektaklius pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“. Erlendo Bartulio nuotrauka

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Nėra trokštančiųjų vadovauti Kauno teatrui"

  1. Naudžius

    Gėda dėl teatro pradininko – Kauno teatro.Neseniai buvau muzikiniame. Apleistas visiškai.Ne vienas pagalvojo ką reiškia proletarinis vadovavimas valstybei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.