Liberalų pataisos dėl alkoholio reklamos ir jo vartojimo liberalizavimo Seime kelia audras

Seimo Ekonomikos komitetas svarstys liberalų teikiamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas dėl alkoholio reklamos ir jo vartojimo liberalizavimo, nepaisant komiteto pirmininkė socialdemokratės Birutės Vėsaitės grasinimo, jog ji kreipsis į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši ištirtų, ar pataisos komitete svarstomos teisėtai.
B.Vėsaitė tvirtino, kad komiteto apsisprendimas imtis pataisų svarstymo, prieštarauja Seimo statutui, kuris reikalauja, kad komiteto darbotvarkė viešai būtų pateikiama prieš dvi darbo dienas.

Ją rėmė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas, pareiškęs, kad klausimo ekspromtu įtraukimas į komiteto darbotvarkę pažeidžia suinteresuotų jo svarstymo asmenų galimybę pasiruošti komiteto posėdžiui ir į jį laiku atvykti.

B.Vėsaitė priekaištavo, kad pataisų svarstymas Ekonomikos komitete „nelabai galimos, nes nėra pateiktos papildomų komitetų išvados“.

Nevyriausybinių organizacijų, užsiimančių kova su alkoholizmu, atstovai komiteto posėdyje priekaištavo, kad apie klausimo dėl alkoholio reklamos ir vartojimo liberalizavimo svarstymą nebuvo pranešta Seimo interneto svetainėje.

Liberalų pataisų svarstymą inicijavo liberaldemokratų frakcijos narys Julius Veselka.

B.Vėsaitė grasinimas kreiptis į Seimo etikos sargus dėl minėtų pataisų svarstymo teisėtumo – jau antras šią savaitę.

Su analogišku prašymu į Etikos ir procedūrų komisiją antradienį kreipėsi A. Matulas, konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė, valstietis liaudininkas Juozas Juozapaitis, liberalcentristas Saulius Lapėnas bei „darbietis“ Manfredas Žymantas.

Jie Seimo sargų prašo įvertinti, ar liberalų, teikiančių pataisas, veiksmuose nėra korupcinės veiklos požymių, ar nepažeistos etikos nuostatos, viešųjų ir privačių interesų derinimo principai.

Liberalai Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius ir Vytautas Grubliauskas, registruodami Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nurodė, kad jas paskatino viešojo maitinimo įmonių pastabos dėl draudimų nepagrįstumo.

Tuo tarpu tyrimo iniciatoriai teigia, kad liberalų paaiškinimai paruošti naudojantis televizijos kanalą LNK konsultuojančio teisininko Ąžuolo Čekanavičiaus kompiuteriu.

Kreipęsi į Etikos ir procedūrų komisiją parlamentarai įtaria, kad liberalai sąmoningai bandė nuslėpti pataisų iniciatorius.

Dvi nevyriausybinės organizacijos taip pat kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Muntianą ir paprašė ištirti, ar šias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas siūlantys Seimo nariai nėra tiesiogiai įtakojami alkoholio bendrovių.

Nevyriausybininkų teigimu, minėtų Seimo narių pateikta pataisa tikriausiai yra parengta LNK televizijoje, kurią valdo koncernas „MG Baltic“. Šiam koncernui priklauso alkoholio gamykla „Stumbras“, alkoholio ir tabako platinimo bendrovė „Mineraliniai vandenys“.

Seimas jau ėmėsi svarstyti, ar pritarti liberalų raginimui sušvelninti draudimą pardavinėti alkoholį rugsėjo 1-ąją ir nuo kitų metų įsigaliosiantį draudimą dienomis transliuoti bet kokio alkoholio reklamą.

Šias liberalų pataisas savo parašais yra parėmęs pusšimtis įvairioms frakcijoms priklausančių Seimo narių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.