Pirmalaikių rinkimų idėja suviliojo ir darbiečius

Pritarimą neeiliniams Seimo rinkimams pareiškė ir viena didžiausių opozicinių frakcijų parlamente – darbiečiai.
Pasak pirmadienį išplatinto Darbo partijos pranešimo, politinis sprendimas remti pirmalaikius rinkimus buvo priimtas apsisprendus stabdyti „pražūtingą socialdemokratų Vyriausybės ir jos vadovo Gedimino Kirkilo valdymą“.

Gruodžio 14 dieną trijų opozicinių frakcijų – Liberalų sąjūdžio, konservatorių ir liberaldemokratų – atstovai įregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūlo paskelbti pirmalaikius parlamento rinkimus.

Konsoliduoti seimūnus pirmalaikiams rinkimams užsimojo liberalai – esą reikia padėti tašką viešojoje erdvėje vykstančioms spekuliacijos šia tema. Opozicinė Liberalų sąjūdžio frakcija sakosi siekianti atskleisti tikrąjį parlamentarų požiūrį į pirmalaikius parlamento rinkimus siūlydama dėl jų atvirai pasisakyti ir balsuoti.

Idėjos neatmetė ir viena didžiausių opozicinių Tėvynės sąjungos frakcijų. Konservatoriai praėjusią savaitę laišku kreipėsi į prezidentą, kuriame reiškė susirūpinimą dėl esą socialdemokrato G.Kirkilo vadovaujama mažumos Vyriausybės nesprendžiamų kai kurių svarbių problemų, pirmiausia energetikos ir valstybės finansų srityse, bei siūlė šalies vadovui inicijuoti pirmalaikius rinkimus kitų metų kovo mėnesį.

Prezidentas Valdas Adamkus ne kartą yra užsiminęs, kad pirmalaikių rinkimų raktas guli Seime.

Tuo metu socialliberalai, neišsakydami aiškaus požiūrio dėl priešlaikinių rinkimų, kalba apie galimybę šalies Konstitucijoje įtvirtinti „laisvesnę“ nuostatą, leidžiančią prezidentui krizės atveju paleisti Seimą, o socialdemokratai teigia esą ramūs, nes iš iš frakcijų seniūnų pokalbių pas parlamento vadovą Viktorą Muntianą akivaizdu, kad iniciatyva dėl rinkimų nėra nei pagrįsta, nei reali, nes net patys iniciatoriai nėra tikri, ar jų frakcijų nariai balsuos už Seimo paleidimą ir naujų rinkimų rengimą.

Liberalai Seime turi 9 narius, liberaldemokratai – 11, konservatoriai yra užėmę 25 vietas, o darbiečiai – 23. Norint paskelbti pirmalaikius rinkimus reikia 85 balsų.

Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti kitų metų rudenį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.