Buvęs VAD majoras tikina nešaudęs restorane ir toliau bylinėjasi dėl atleidimo iš darbo

Vadovybės apsaugos departamentui (VAD) teismui nepateikus tarnybinio patikrinimo išvados dėl majoro Jono Pauliko veiksmų šaudant sostinės restorane, įstrigo byla dėl jo atleidimo iš darbo.
Vilniaus apygardos administracinis teismas yra gavęs J.Pauliko, kuris įtariamas šaudęs iš ginklo sostinės restorane, prašymą atleidimą iš darbo prašo pripažinti neteisėtu.

Pirmadienį susirinkus šalims į posėdį paaiškėjo, kad VAD teismui nepateikė tarnybinio patikrinimo išvados.

Anksčiau VAD atstovas teismui teigė, kad bylą tiriantis prokuroras uždraudė skelbti ikiteisminio tyrimo duomenis. Tačiau dabar prokuroras leido VAD teismui pateikti tarnybinio patikrinimo išvadą.

Bylą dėl J.Pauliko atleidimo iš darbo nagrinėjanti teisėja pastebėjo, kad VAD žinojo, kad prokuroro leidimas yra gautas, tačiau nepasirūpino, kad medžiaga būtų pateikta teismui.

Teismas yra nusprendęs, kad šioje byloje trūksta įrodymų – ginčijamas įsakymas parengtas VAD tarnybinio patikrinimo išvada. Nežinodamas jos turinio, teismas teigia negalintis patikrinti, ar įsakymas teisėtas.

Teismas įpareigojo VAD likus penkioms dienoms iki kito posėdžio, kuris vasario 11 dieną, pateikti teismui reikalingus dokumentus.

„Nežinau priežasčių, kodėl atleistas, nešaudžiau“, – gailiu balsu žurnalistams po posėdžio sakė buvęs VAD majoras.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl J.Pauliko veiksmų.

Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas neseniai paskyrė psichologinę psichiatrinę ekspertizę į virėją restorane šaudžiusiam buvusiam VAD majorui.

Skirti šią ekspertizę prašė Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

Artimiausiu metu bylą tiriantis prokuroras kreipsis į medikų komisiją, prašydamas atlikti ambulatorinę ekspertizę įtariamajam. Bus aiškinamasi, ar įvykio metu tuometinis VAD pareigūnas galėjo suvokti savo veiksmus, ar nebuvo afekto būsenoje.

J.Paulikui yra pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo nužudyti žmonių gyvybei pavojingu būdu dėl savanaudiškų paskatų ir viešosios tvarkos pažeidimo. Įtariamajam yra paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Incidentas įvyko rugpjūtį.

39 metų VAD pareigūnas kilus konfliktui su sostinės restorano „Amatininkų užeiga“ personalu, išsitraukė vardinį ginklą „Sig Sauer“ ir net septynis kartus iššovė į po virtuvę bėgiojantį ir nuo įsiutusio pareigūno bandantį pasislėpti virėją.

Po konflikto, per kurį niekas nenukentėjo, VAD pareigūnas buvo sulaikytas ir nuvežtas į Vilniaus 3-ąjį policijos komisariatą. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – matuoklis pareigūno organizme nustatė esant 3,64 promilės alkoholio. Po apklausos vardinis ginklas iš pareigūno buvo atimtas.

Kitą dieną po incidento J.Paulikas atsigulė į ligoninę. Spauda teigė, kad majoras skundėsi neva buvęs sumuštas jį sulaikiusių policijos pareigūnų – jam ant veido buvo kraujosruva.

Po įvykio VAD majoras J.Paulikas buvo atleistas iš pareigų.

Tada VAD teigė, kad atlikus tarnybinį patikrinimą nustatyta, kad pareigūnas pažemino departamento pareigūno vardą ir pagal statutą už pareigūno vardo pažeminimą taikoma nuobauda – atleidimas iš pareigų.

Vilniaus policija dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau vėliau tyrimą perėmė Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.

Kadenciją baigusį prezidentą Algirdą Brazauską saugojęs J.Paulikas buvo vienas seniausių VAD darbuotojų, čia jis dirbo nuo 1991 metų. Už gerą tarnybą pareigūnas yra apdovanotas vardiniu ginklu, kuriuo ir švaistėsi restorane.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.