Šventinis interjeras – greita, paprasta ir gražu

Labai dažnai galvojama, kad būsto puošimas Kalėdoms ir Naujiesiems metams užima labai daug laiko, ir dėl to paprastai apsiribojama eglute ir šventinėmis salotomis. Tačiau greitai ir lengvai papuošti namus ar biurą įmanoma.

Kadangi 2008-ieji – žiurkės (pelės) metai, reikėtų pasirūpinti ir pliušinėmis, keraminėmis bei iš kitokių medžiagų pagamintomis pelytėmis ir peliukais. Išdėlioti jas galima ir šalia Kalėdų senelių, snieguolių ir elnių, ir atskirai. Svarbiausia – nepašykštėkite šių simbolių. Pasak Rytų kalendorių, tai turėtų garantuoti sėkmę ateinančiais metais ir šeimyniniame gyvenime, ir darbe.

Puošdami namus, sukurkite papildomų šviesos šaltinių – papuoškite kambarius šviečiančiomis girliandomis. Jei turite laiko ir galimybių girliandas iš lempučių išvedžiokite palubėse ir ant sienų, tik nepažeiskite priešgaisrinių reikalavimų. Jei norite sutaupyti laiko ir jėgų, tačiau pasiekti puikų rezultatą, nusipirkite įvairių spalvų girliandų iš blizgučių ir perpinkite jas su „lietučiu”.

Norite originalių, o ne pirktinių girliandų? Beveik kiekvienuose namuose atsiras senų blizgių žurnalų, kalendorių ir panašių dalykų. Iš jų galima pagaminti puikias girliandas – grandines. Popierius reikia sukarpyti plonomis juostelėmis ir jų galus suklijuoti taip, kad išeitų žiedas. Per jį perkiškite kitą juostelę, suklijuokite jos galus ir taip toliau, kol turėsite norimo ilgio grandinę. Į girliandų raštų kūrimo procesą įtraukite vaikus – jie su malonumu iš senų atviručių kirps įdomius paveikslėlius su Kalėdų Seneliu, Snieguole ir kartu su jūsų pagalba priklijuos juos prie girliandų.

Iš girliandų galima suformuoti įvairius raštus – eglutes arba skaičių 2008. Tai ypač tinka tuščioms biurų sienoms.

Jei dar nepasistatėte eglutės, galite papuošti jos „analogą”. Juo gali tapti plačiai išsišakojantis augalas dideliame vazone. Vazoną apvyniokite blizgučiais arba ryškiomis juostelėmis, užriškite raudoną kaspiną, patį augalą papuoškite „lietučiu”. Papuošti naminiai augalai gali netgi tapti puikia alternatyva eglutei, be kurios, atrodo, neįmanoma sutikti Kalėdų ir Naujųjų metų.

Prieš įsigydami eglutę visų pirma nuspręskite, kokia ji turi būti. Namuose ir vaikams idealu yra gyva eglutė. Aišku, vargų netrūks, tačiau kvapas ir šventės pojūtis juos tikrai nustelbs. Biurui, ko gero, labiau tiks dirbtinė eglė.

Eglutę puoškite stilingai – naudokite tik dviejų arba trijų spalvų žaisliukus. Atlikusius žaisliukus galima patalpinti į permatomas vazas, didelius stiklinius bokalus ir išdėlioti juos įvairiuose patalpų kampeliuose. Jei niekur nėra laisvos vietos – reikėtų imtis kardinalių laikinų priemonių (nors, aišku, kad nėra nieko pastovesnio už laikinumą). Susiraskite pačią didžiausią kartotinę dėžę ir „pasiųskite” į ją knygas iš keleto lentynų, visus kanceliarinius reikmenis nuo darbo stalo, dėžutes ir visus mielus, tačiau praktiškai nenaudojamus niekučius. Pačios dėžės su daiktais neverta nugrūsti į tamsų sunkiai prieinamą kampą, tiesiog apklijuokite ją linksmu spalvotu popieriumi arba apdenkite staltiese ir panaudokite kaip papildomą staliuką arba kaip postamentą nedidelei arba vidutinei eglutei.

Išsikarpykite snaigių iš popieriaus, perverkite per jas ilgą siūlą ir pakabinkite palubėse visose patalpose. Galite snaiges dar papuošti „lietučiu”. Didesnį ir įdomesnį efektą pasieksite, jei snaiges karpysite iš folijos arba iš veidrodinės puokštėms naudojamo popieriaus pusės, tačiau čia reikės didelio kruopštumo.

Pritvirtinkite iškirptas snaiges ir prie staltiesės, kuria uždengsite stalą. Šiuo atveju reikėtų, kad staltiesės ir snaigių spalvos būtų kontrastingos, bet neišnyktų ir harmonija. Iš snaigių sudėliokite ornamentus ant langų ir ant sienų.

Iš kartono išpjaustykite šventines frazes: „Sveiki sulaukę Šv. Kalėdų!”, „Su Naujaisiais metais!” ir t. t., papuoškite jas įvairiaspalvėmis snaigėmis ir pakabinkite (tik visiškai nepritvirtinkite, kad matytųsi užrašo storis) virš įėjimo į jūsų būtą, balkone – visur, kur tik rasite jiems vietos.

Sukvieskite vaikus ir duokite jiems vatmano lapą, spalvoto popieriaus, žirkles, klijų, akvarelę ir guašo, flomasterius ir leiskite jiems sukurti naujametį rankų darbo pano. Jau vien pats darbas sukurs šventinę nuotaiką.

Namie trūksta sniego? Su tarka susmulkinkite putų polistireną. Eglės ar pušies šakeles lengvai patepkite klijais ir pabarstykite ant jų putų polistireno trupinių.

Norėdami sukurti šerkšno ant eglės ar pušies šakų efektą, užvirinkite vandenį su druska (į pusantro litro vandens reikia įberti 1 kilogramą druskos) ir 5-6 valandoms į tokį vandenį pamerkite spygliuočių šakas. Paskui atsargiai, kad nenupurtytumėte druskos kristalų, išimkite šakeles iš vandens ir padėkite, kad išdžiūtų. Esminė gudrybė – reikėtų pasirinkti kuo stambesnę druską, nes kuo didesni druskos kristalai, tuo šerkšno efektas bus efektyvesnis. Iš tokių šakelių galėsite pasigaminti naujametę puokštę ar vainiką, kurie puikiai atrodys ir pačioje matomiausioje patalpos vietoje.

Dizaineriai pataria puošiant būstą ar biurą 2008-ųjų sutikimo šventėms naudoti auksines spalvas ir įvairiausius mėlynos atspalvius. Beje, madingus aukso spalvos papuošimus visai nesunku pasigaminti patiems – nusipirkite balionėlį su šios spalvos dažais ir susiraskite įvairių gražių šakų ir nupurkškite jas „auksu”. Pakabinkite jas arba tiesiog pamerkite į vazą. Jei turite vaikutį – pakabinkite ant šių šakų saldainių, mandarinių ir kitokių mažų dovanėlių. Beje, tokios sudžiūvusios šakos gali tapti žavia namų interjero detale ir pasibaigus šventėms.

Bene esminis patarimas – jei jau ruošiatės šventėms puošti namus, būtinai prie šių darbų pritraukite visą šeimą, nes tokie malonūs rūpesčiai taps dar viena priežastimi pabūti kartu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Šventinis interjeras – greita, paprasta ir gražu"

 1. erika

  🙂 vau

 2. kamila

  liux
  liux
  liux
  liux
  liux

 3. migle

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.