Į forumą susirinksiantys pedagogai kels reikalavimus bei vienys jėgas

Į forumą Kaune šeštadienį susirinksiantys Lietuvos švietimo darbuotojai ne tik sieks dar kartą atkreipti dėmesį į švietimo problemas, bet ir bandys sutelkti savo pakrikusias pajėgas.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos ir Lietuvos krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinės sąjungos organizuojamame renginyje žadama aptarti aktualiausias švietimo darbuotojų problemas, suformuluoti aiškius siekius ir reikalavimus politikams.

„Forumo tikslai – aptarti, kodėl švietimo reforma, kuri tęsiasi jau daugelį metų, stringa, kodėl ji neišsprendžia svarbiausių mokytojams problemų, diskutuoti, kodėl politinės partijos, deklaruodamos, kad švietimas yra prioritetinė sritis, neskiria reikiamo dėmesio“, – anksčiau teigė LŠDPS pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.

Renginio metu bus kalbama ne tik apie būtinybę didinti pedagogų darbo užmokestį, bet ir kelti smunkantį mokytojo profesijos prestižą.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiuo metu yra skilusi, jos pirmininkais prisistato du žmonės – Aleksas Bružas ir Rūta Osipavičiūtė. Pastaroji pirmininke buvo išrinkta šį rudenį, tačiau A.Bružas ir jo šalininkai užprotestavo rinkimų teisėtumą ir dabar šis ginčas sprendžiamas teisme.

Siekiami suvienyti susiskaldžiusius švietimo darbuotojus, organizatoriai forume dalyvauti pakvietė ir A.Buržo vadovaujamus pedagogus, tačiau šie renginyje dalyvauti atsisakė.

„Tai parodomasis renginys prieš streikininkus. Jei jis būtų iš tikrųjų nukreiptas pedagogų interesų gynimui, mes dalyvautumėm. Šį forumą rengia tie, kas išdavė pedagogų interesus, todėl aš su savo žmonėmis jame dalyvauti negaliu“, – BNS sakė A.Bružas.

A.Bružą remianti profsąjungos dalis organizuoja švietimo darbuotojų streikus. Tuo metu likusieji pedagogai geresnių sąlygų pirmiausiai linkę siekti derybų keliu, tačiau nesulaukę rezultatų, taip pat teigė galvosiantys apie protestus.

Į forumą bus kviečiami visi šalies pedagogai – mokytojai, universitetų dėstytojai, ikimokyklinių ir papildomo ugdymo įstaigų darbuotojai, Prezidentūros, Vyriausybės, Seimo, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Renginyje pranešimus skaitys profesinių sąjungų vadovai, švietimo sistemos specialistai, pilietinių ir valstybės institucijų atstovai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.