Tauta myli klounus ir oligarchus…

Viduramžiais absoliutūs monarchai savo dvaruose laikydavo juokdarius. Jie linksmindavo ne tik valdovus, bet ir jų pavaldinius. Visiems buvo aišku, kad karaliai neklauso jų patarimų, o šie tik juokina karalių, vaiko jo nuobodulį. Remiantis šių dienų terminologija, šalina stresą… Bet niekada joks save gerbiantis karaliaus aplinkos žmogus nesvajodavo apie juokdario karjerą.

Dar daugiau: jeigu kas išdrįsdavo taip pavadinti dvariškį, šis tuojau pat iškviesdavo į dvikovą, jeigu jis buvo bajoras, o jeigu paprastas žmogelis, čia pat jį nudobdavo (ir tai buvo laikoma norma). Tie patys juokdariai cirkuose vadinti klounais ir laikyti žemesnės kategorijos nei esantys monarchų dvaruose.

Senovės graikams – oligarchai bedvasiai žmonės, kuriems jokios kitos vertybės, išskyrus pinigus, neegzistuoja. Todėl jie viską perka ir parduoda. Save už gerą kainą taip pat. Praeitų amžių žmonės didžiausia žmonijos nelaime laikydavo, jeigu oligarchiškai mąstantys asmenys patekdavo į valdžią. Savo ruožtu ir oligarchui būdavo didžiausias pažeminimas, jeigu jį kas pavadindavo klounu. Taigi klounai ir oligarchai priklausydavo skirtingoms kastoms. Taip būdavo… o dabar? Pasikeitė vertybinė žmonių orientacija: ir politikai, ir oligarchai nevengia pasirodyti klounais.

Mūsų politikai vienas per kitą lenktyniauja, kuris iš jų didesnis juokdarys. Į jų gretas patenka ir oligarchai. Reikia įrodymų? V.Uspaskichas nuo pat pirmųjų savo „seimavimo“ dienų veiklą pradėjo nuo įvairiausių juokdariškų triukų, o paskutinėse TV3 laidose jau reiškėsi kaip tikras profesionalas (jam galėtų pavydėti net A.Ramanauskas). Tai užkrečiama: pažvelkime į J.Veselką. Jis ir anksčiau savo pajuokavimais norėjo atkreipti į save kitų seimūnų ir publikos dėmesį. Vėliau jam pasirodė ir to per maža…Apsivilko klouno rūbais ir pasirodė eteryje (kodėl jiems neišleidus J.Veselkos, juk ir honorarų nereikia mokėti). Klounų daugėja. Jie jau nebesutelpa Seime. Neturėdami Seimo tribūnos, išnaudoja įvairiausias progas. Antai R.Paksas, jeigu ne pats apsivelka juokdario drabužiais, tai šias pareigas paveda žmonai ar dukrai.

Juokdarių problematika tampa ir Seimo diskusijų objektu. Argi ne tai mena, kai seimūnės pradeda svarstyti: pernelyg didelis dėmesys blondinėms yra moters pagerbimas ar pažeminimas? Tai – lengvesnis užsiėmimas, nei parengti gerą įstatymą. Svarbu, kad žmonės išgirstų, kad toks asmuo yra. Vien lėkštom kalbom Seime ir oponentų užgauliojimais, ne ką pasieksi. Tad ir ieškoma patrauklesnių būdų, kaip atkreipti į save dėmesį.

Taigi „juokdarystė“ tampa mūsų politinės veiklos etalonu. Juokdariai gali būti iš pašaukimo ir už atlygį. Lietuvoje esama ir vienų, ir kitų. Dėl to mūsų ir „Spaudos klubas“ klouniškėja. Tam tarnauja interneto portalai, kuriuose lengviausia paslėpti savo menkystę. Vis dėlto į vieną eilę nestatyčiau J.Veselkos ir kitų klounų su A.Bosu ir V.Uspaskichu. Pastarieji aiškiai žino, ko nori. Jiems Seimas reikalingas tam, kad už jo galėtų slėptis.

Manau, ne veltui Maskvoje laiką leido V.Uspaskichas. Jis ten šio to pasimokė. Žiūrėkite, koks puikus šoumenas grįžo į Lietuvą. Jis taip ir neišlenda iš komercinių TV. Susilaukia katučių. Gal taip ir savo partijos retingą pakels…

Prokuratūra rodo stebėtiną nerangumą. V.Uspaskichas skaitys mėnesį kitą savo bylą. Prasidės teismų procesai. Reikia būti naivuoliu, kad patikėtum, jog jie baigsis iki artimiausių rinkimų. Seimo mandatas jį gelbės. Ir toliau galės tęsti savo destrukciją. Daug rimtesni įtarimai – A.Bosui. Vargu ar pasaulyje yra kita tokia prokuratūra, kuri po Aukščiausiojo Teismo išvados neprašytų Seimo leidimo pradėti procesą. Bet pas mus tylu ramu. Atrodytų, kad mūsų institucijos siekia vieno – diskredituoti save visuomenės akyse. Taigi ir oligarchams kartais pravartu save vaizduoti klounais. Iš to galima apčiuopti dvigubos naudos: pirma, aš toks kaip ir visi, antra – nukreipti nuo savęs dėmesį, pavyzdžiui, jei domiesi teisėtvarka (užliūliuoti žmonės svarstys, kaip jis atrodo scenoje, o ne tai, kuo nusikalto).

Tauta balsuodama parodo savo dėmesingumą, o nauji Seimo rinkimai jau ne už kalnų. Klounų daugėja. Kokį politikų luomą turėsime po ateinančių Seimo rinkimų? Kas mūsų rinkėjams labiau rūpi? Žinoma, jeigu partijos kels vien klounus ir oligarchus, tauta neturės pasirinkimo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Nuomonė su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.