Panevėžio teisėja pripažinta kalta dėl tarnybinių pareigų neatlikimo

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį pripažino Panevėžio teisėją Oną Laurišienę kalta dėl tarnybinių pareigų neatlikimo ir skyrė jai 50 minimalių gyvenimo lygių (MGL) – tai yra 6 tūkst. 500 litų baudą.
Apeliacinio teismo kolegijos nuomone, nagrinėdama skyrybų bylą nepatikrinusi vieno iš asmenų tapatybės, O.Laurišienė neatliko savo tarnybinių pareigų, dėl ko nukentėjusiajam šioje byloje V.M. kilo didelė žala – jis neteko buto.

Baudžiamasis įstatymas numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų arba atlikęs jas netinkamai, jeigu dėl to valstybė arba fizinis asmuo patyrė didelę žalą, atsako baudžiamąja tvarka.

Šiaulių apygardos teismas šiemet liepos 2 dieną nusprendė, kad O.Laurišienė dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų suklastojimo nėra kalta ir ją išteisino.

Pirmosios instancijos teismas buvo nustatęs, kad teisėjos veiksmuose galima įžvelgti drausminio nusižengimo požymių, kadangi ji nesilaikė reikalavimo patikrinti į teismo posėdį atvykusių asmenų tapatybę, o pasitikėjo skirtis atėjusia J.M., kuri teigė atsivedusi į teismą savo sutuoktinį V.M.

Apie skyrybas ir santuokoje užgyvento turto praradimą sužinojęs nukentėjusysis V.M. pareiškė, kad posėdžio ir pačių skyrybų metu buvo suimtas ir laikomas tardymo izoliatoriuje, o vietoj jo pasirašė kitas žmogus. Panevėžietė J.M. į posėdį buvo atsivedusi kitą vyrą, kurį pristatė kaip savo sutuoktinį.

Skyrybų byloje, kurioje buvo suklastotas besiskiriančio vyro parašas, dalyvavusi J.M. dėl dokumento suklastojimo buvo išteisinta, nes nenustatyta, kad ji dalyvavo nusikaltimo padaryme.

Apeliacinis teismas taip pat priėmė nutartį pranešti prokurorui apie tai, kad J.M. veiksmuose galimai yra sukčiavimo požymių. Tai konstatavo ir pirmosios instancijos teismas.

Prokurorai Apeliacinį teismą prašė naikinti Šiaulių apygardos teismo nuosprendį ir priimti naują apkaltinamąjį nuosprendį.

Seimui davus leidimą patraukti teisėją O.Laurišienę baudžiamojon atsakomybėn, prezidento Valdo Adamkaus dekretu ji buvo nušalinta nuo pareigų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.