Kalėdų Seneliai irgi pabrango

Nors šiemet Kalėdų Senelių paslaugos yra brangesnės nei pernai – už valandos trukmės pasirodymą gali tekti atseikėti net 600 litų, mylimi vaikų personažai darbo turi per akis, o psichologai mano, jog investuoti į vaikų tikėjimą stebuklais – verta.

Daugelis „Vakarų ekspreso” kalbintų Kalėdų Senelių atviravo, jog pirmųjų užsakymų aplankyti per šventes uostamiestyje didelius ir mažus sulaukė dar rugsėjo pradžioje.

Tad paskutinę akimirką užsigeidusieji barzdoto senelio su dovanų maišu gali ir nebeprisišaukti – likus kelioms savaitėms iki Kalėdų, prasideda šventinių renginių įmonių darbuotojams bei jų atžaloms maratonas.

Pernai mažųjų klaipėdiečių tėveliams Kalėdų senelio vizitas į šventinį renginį įstaigoje kainavo 6-10 litų, o šįmet stebukladario paslaugos brangesnės – 7-15 litų. Vidutiniškai 100 litų pabrango ir Kalėdų Senelių pasirodymai kituose šventiniuose renginiuose.

„Šou akademijos” vadovės Ingridos Simonavičiūtės teigimu, prieš metus Senelis už savo paslaugas vidutiniškai prašė 400-500 litų, šiemet – jau 500-600 Lt.

„Galima susirasti Kalėdų Senelį ir už 300 litų, tačiau kainas muša dažniausiai nepatyrę arba nusistovėjusiam ir nereikliam klientų ratui dirbantys barzdotieji personažai. Tačiau tokios kainos vyrauja Klaipėdoje, o Vilniuje už Kalėdų Senelio iškvietimą prašoma ir jau viso tūkstančio litų”, – pasakojo I. Simonavičiūtė.

Vienoje interneto svetainėje savo paslaugas siūlantis klaipėdietis Tomas pasakojo, kad įtemptas jo grafikas prasidės jau šį savaitgalį.

„Nuo gruodžio 15-osios esu laukiamas 3-4 šventiniuose renginiuose kasdien. Darbo dienomis – darželiuose, savaitgaliais – „eglutėse”, kurias darbdaviai tradiciškai organizuoja darbuotojų vaikams”,- sakė ketvirtus metus seneliaujantis Tomas.

Anot jo, prieššventinėmis dienomis Kalėdų Senelis už vieną pasirodymą prašo 300 litų, o gruodžio 25, 26 ir 31 dienomis – dvigubai ar net trigubai daugiau. Kaina dar priklauso ir nuo pasirodymo trukmės, programos, šventės dalyvių skaičiaus.

Oficialių duomenų, kiek Kalėdų Senelių dirbs artimiausias kelias savaites uostamiestyje, nėra. Preliminarų jų skaičių galima būtų nuspėti nebent atsižvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenis. Mat šiuolaikiniai Seneliai turi sumokėti mokesčius valstybei. Sprendžiant iš šiemet išduotų verslo leidimų skaičiaus, Kalėdų Senelių gretos retėja.

Legaliai dirbančių Kalėdų Senelių šįmet sumažėjo ne tik Klaipėdoje. Pavyzdžiui, prieš ketverius metus projektą „Nacionalinė Kalėdų Senelių agentūra” sukūrusios bendrovės „Imantela” marketingo vadovas Eimantas Juknevičius šiais metais Kalėdų Senelių iškvietimo paslaugos atsisakė.

„Šią veiklą, galima sakyti, įšaldėme. Nepaisant to, kad iškvietimų ir užsakymų nestigo nei praėjusiais metais, nei šįmet, Kalėdų Seneliai – nuostolinga veikla. Todėl dabar siūlome tik Senelių rūbus išsinuomoti”, – „Vakarų ekspresui” pasakojo E. Juknevičius, prieš metus didžiuosiuose šalies miestuose įdarbinęs kelias dešimtis Senelių.

Psichologė Vilma Mažeikienė pažymi, kad Kalėdų Senelis vaikui yra autoritetas bei paskata pačiam reguliuoti savo elgesį.

„Tėvai turėtų kuo ilgiau leisti savo atžaloms mėgautis nerūpestinga vaikyste, kur gėris visada nugali blogį, o Kalėdų Senelis geriems vaikams visada atneša dovanų.

Žinoma, sulaukus 5-7 metų, juos apninka abejonės. Štai čia tėvai jokiu būdu turi nepalikti vaiko vienatvėje su dvejonėmis. Šiltas, emocinis kontaktas su vaiku padės jam susigrąžinti prarandamą tikėjimą Kalėdų Seneliu – tereikia sugalvoti kuo įtikinamesnę versiją.”

Vienas iš psichologės pasiūlytų variantų – pasirinkimo teisės vaikui tikėti ar ne suteikimas bei ramus paaiškinimas, kad niekas jo tikrai neapgaudinėjo.

„Pavyzdžiui, galima paaiškinti, kad Kalėdų Senelio iš tikrųjų niekas nėra matęs, o kadangi jis tik vienas, o vaikų pasaulyje – labai daug, natūralu, kad jis negali visų vaikučių aplankyti. Todėl savo teisę atnešti geriems vaikams dovanų perduoda labiausiai tą mergaitę ar berniuką mylintiems žmonėms – mamai, tėtei ar seneliams. Tokiu būdu vaikai nepraranda tikėjimo, turi galimybę ir toliau fantazuoti, o sykiu sustiprėja ir tėvų autoritetas, ir pačių tėvelių tikėjimas stebuklais”, – sakė psichologė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.