Valandos darbo kaštai per metus išaugo 16,8 procento

Statistikos departamento duomenimis, vienos dirbtos valandos darbo kaštai šalies gamybos ir paslaugų įmonėse (be individualių įmonių) per metus išaugo 16,8 proc. Tokia trečiojo šių metų ketvirčio statistika skelbiama, neatsižvelgiant į darbo ir švenčių dienų įtaką.

Sparčiausiai darbo kaštai augo viešbučių ir restoranų (25,3 proc.), statybos (24,4 ), apdirbamosios gamybos (24,3 ), transporto, sandėliavimo ir ryšių (21 proc.), kasybos ir karjerų eksploatavimo (20,3 proc.), lėčiausiai – viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo (0,2 proc.), elektros, dujų ir vandens tiekimo (12,4 ), nekilnojamojo turto, nuomos ir kitos verslo veiklos (12,6 ), kitos komunalinės, socialinės ir asmeninės aptarnavimo veiklos (12,7 proc.) įmonėse.

Daugelyje įmonių darbo kaštų kitimo tendencijos yra panašios. Darbo užmokestis (pinigais) ir išmokos natūra gamybos ir paslaugų įmonėse, neatsižvelgiant į darbo ir švenčių dienų įtaką, per metus išaugo 16,8 proc., o kiti darbo kaštai (socialiniai darbdavio įnašai ar įmokos) padidėjo 16,7 proc.

Sparčiausiai vienos dirbtos valandos darbo užmokestis (pinigais) ir išmokos natūra augo viešbučiuose ir restoranuose (26,7 proc.), o viešojo valdymo ir gynybos bei privalomojo socialinio draudimo įmonėse sumažėjo 1,2 proc.

Sumažėjimą šiemet trečiąjį ketvirtį lėmė pernai trečiąjį ketvirtį valstybės bei savivaldybės institucijų ir įstaigų, kurios valstybės tarnautojams darbo užmokestį skaičiavo ir mokėjo pagal indeksavimo koeficientą, išmokėta nesumokėto darbo užmokesčio dalis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.