Minimali alga nuo sausio didinama iki 800 litų

Nuo 2008 metų sausio 1-osios minimali mėnesio alga (MMA) bus didinama 100 litų (14,3 proc.) iki 800 litų.
Minimalus valandos atlygis (MVA) bus didinamas nuo 4,19 lito iki 4,85 lito, arba 15,75 procento.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija trečiadienį teikia Vyriausybei svarstyti nutarimo projektą dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo, pranešė ministerija.

„Šiemet minimalusis darbo užmokestis buvo didinamas ir kitose ES valstybėse. Padidėjus mažiausiai apmokamų darbuotojų darbo užmokesčiui, kartu išaugs įmokos „Sodrai“ bei padidės šalies biudžeto pajamos. Todėl galėsime daugiau lėšų skirti pensijoms, pašalpoms, sveikatos apsaugai ir kitiems svarbiems tikslams“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė.

MMA padidinimui iki 800 litų, įvertinant tai, kad nuo sausio bazinė mėnesio alga didinama iki 128 litų, o bazinis valandos atlygis – iki 0,76 lito, papildomai iš valstybės biudžeto reikėtų apie 14 mln. litų per metus.

Kartu teikiamas nutarimo projektas, kuriuo tikslinami tarnybinių atlyginimų minimalūs koeficientai, kad pagal juos paskaičiuoti tarnybiniai atlyginimai nebūtų mažesni už minimalią mėnesio algą.

Tai palies apie 44 tūkst. biudžetinių įstaigų darbuotojų, gaunančių minimalų darbo užmokestį.

Statistikos departamento duomenimis, MMA ar mažiau pernai gavo 8,5 proc. visų darbuotojų, dirbančių visą darbo laiką, o darbuotojų, gavusių 800 litų ir mažiau, šalies ūkyje tuo metu buvo 23,5 procento.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.