Prezidentas dėl biudžeto apsispręs šią savaitę

Prezidentas Valdas Adamkus šią savaitę apsispręs, pasirašyti ar vetuoti kitų metų biudžeto įstatymą.
Susitikęs su finansų ministru Rimantu Šadžiumi, antradienį prezidentas apgailestavo, kad surenkant vis daugiau pajamų nepavyksta subalansuoti pajamų ir išlaidų, ir pažadėjo apie savo sprendimą pranešti šią savaitę.

Prezidentas yra pareiškęs, kad įstatymą vetuotų tuo atveju, jei dar būtų įmanoma ką nors keičiant pažaboti infliaciją, tačiau finansų ministras tokių galimybių nemato.

„Aš pasistengiau išdėstyti realią situaciją ir parodyti, kad tų pakeitimų, kuriuos galbūt galima būtų padaryti šitame biudžete, esmingai sumažinti biudžeto deficitui neužtektų“, – po susitikimo su prezidentu žurnalistams sakė R.Šadžius.

Kaip po susitikimo žurnalistams sakė prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė, prezidentas domėjosi infliacijos pažabojimu – V.Adamkaus nuomone, nesuvaldžius infliacijos sunku tikėtis subalansuoto biudžeto 2009 metais. R.Šadžius šiuo klausimu buvo nusiteikęs optimistiškai.

„Paskutiniai apskaičiavimai rodo, kad vykdant fiskalinės drausmės įstatymą, kuris apriboja 2009 metų valstybės biudžeto išlaidas, kad mums pavyks netgi pasiekti tam tikro pertekliaus“, -sakė R.Šadžius.

Pasak R.Grumadaitės, prezidentas atkreipė ministro dėmesį ir į švietimo finansavimą.

„Jau ne vienerius metus mokytojai kelia teisėtus reikalavimus, prezidento nuomone, dėl jų algų padidinimo, o peržvelgus biudžetą matyti, kad šiemet finansavimas švietimui palyginti su kitomis sritimis, didėja mažiau“, – prezidento susirūpinimą aiškino jo atstovė.

R.Šadžius aiškino, kad švietimą nukonkuruoja kitos socialinės sritys – viešasis saugumas ir socialinė apsauga, todėl „švietimo sistemoje augimas ne toks spartus“.

Vertindamas biudžetą R.Šadžius sakė, kad jo sudarymo ir vykdymo tvarka gali būti tobulinama – tam esą reikalinga kurti specialias monitoringo programas.

„Galbūt trūksta paskutinės grandies – stebėsenos sistemos, kad mes galėtume realiame laike stebėti ir skelbti interneto puslapyje, kaip yra leidžiamos lėšos, skirtos vienai ar kitai programai, kaip yra pasiekiami jos rezultatai – tą sistemą mes kursime“, – aiškino ministras.

2008 metais valstybės biudžeto planuojamos pajamos yra 25,572 mlrd. litų, išlaidos – 26,573 mlrd.litų, deficitas – 1,001 mlrd. litų. Nacionalinio biudžeto pajamos turėtų siekti 29,407 mlrd.litų, išlaidos – 30,408 mlrd. litų.

Pagal Europos Sąjungos standartus, 1 mlrd. litų dydžio Lietuvos biudžeto deficitas sudarys 0,5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Prezidentas dėl biudžeto apsispręs šią savaitę"

  1. aaabbb

    kol dar imanoma, prezidentas turetu istaisyti padeti svietime ir laiku pakelti mokytojams atlyginimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.