Pedagogai rengiasi trijų dienų streikui

Didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų reikalaujantys pedagogai rengiasi trijų dienų streikui.
Kaip BNS sakė protesto akcijas rengiančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos dalies vadovas Aleksas Bružas, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį pamokos nevyks maždaug 100 Alytaus miesto, Akmenės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Palangos miesto, Plungės rajono, Telšių rajono ir Zarasų rajono ugdymo įstaigų.

„Pedagogai ateis į mokyklas, tačiau nedirbs. Žinoma, bus ir streiklaužių, tačiau kokios gali vykti pamokos, kai du trečdaliai mokytojų pasisakė už streiką”, – kalbėjo A.Bružas.

Pasak jo, jei ir po šios akcijos pedagogų reikalavimai nebus patenkinti, bus imamasi dar radikalesnių priemonių, rengiami neterminuoti streikai.

Anot A.Bružo, mokiniai dėl mokytojų streikų nenukentės.

„Mokymo kokybė ir taip dabar kritusi. Kritusi dėl vykdomų reformų, mokytojų trūkumo. Jei mes nieko nedarysime, bus dar blogiau. Pedagogai ir taip aukojasi, jie turi pasirūpinti ir savimi”, – kalbėjo A.Bružas.

Praėjusią savaitę į streikuojančius pedagogus kreipėsi prezidentas Valdas Adamkus. Jis teigė suprantantis mokytojų nusivylimą, tačiau prašė juos susilaikyti nuo ilgalaikių streikų ir tęsti dialogą su Vyriausybę.

„Dideli krūviai mokykloje ir maži atlyginimai – tai skaudi mūsų gyvenimo tikrovė, kurios, deja, dar nepavyko pakeisti į gerąją pusę. Tačiau suvokdamas jūsų darbo atsakingumą ir reikalingumą, niekaip negaliu pateisinti ir pritarti iniciatyvai rengti ilgalaikius streikus”, – tuomet teigė V.Adamkus.

Įspėjamuosius streikus pedagogai ėmė rengti dar lapkričio mėnesį. Jų banga nusirito per Žemaitijos ir kai kurias kitų Lietuvos regionų mokyklas. Tuomet streikuojantys mokytojai nevesdavo kelių pirmųjų pamokų.

Streikuojantys pedagogai reikalauja nedelsiant padidinti atlyginimus 20 proc., o nuo sausio 1 dienos juos pakelti dar 30 proc., taip pat reikalaujama parengti ilgalaikę pedagogų darbo užmokesčio didinimo programą.

Tačiau Vyriausybė planuoja, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos mokytojams ir visiems kitiems pedagoginiams darbuotojams atlyginimai bus pakelti 15 proc., o nuo 2008 metų rugsėjo 1-osios – dar nuo 5 iki 15 proc.

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga šiuo metu yra skilusi, jos pirmininkais prisistato du žmonės – A.Bružas ir Rūta Osipavičiūtė. Pastaroji pirmininke buvo išrinkta šį rudenį, tačiau A.Bružas ir jo šalininkai užprotestavo rinkimų teisėtumą ir dabar šis ginčas sprendžiamas teisme.

Streikus mokyklose organizuoja A.Bružą remianti profsąjungos dalis, o likusieji pedagogai geresnių sąlygų linkę siekti derybų keliu.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų antrą ketvirtį vidutinis mokytojo atlyginimas siekė 1793 litus, atskaičius mokesčius pedagogai vidutiniškai gauna 1345 litus. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje – 1826 litai, atskaičius mokesčius – 1367 litai. Mokytojai savo atlyginimus vadina neadekvačiai mažais, nes minėtas sumas esą gauna tik vyresni pedagogai ir ne už vieną, o už pusantro ar daugiau etatų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Pedagogai rengiasi trijų dienų streikui"

  1. PUIKU!

    Sveikinu! Nors karta nepatiketa tusciais valdzios pazadais ir nenusileista elgetiskais trupiniais. Saunuoliai Zemaiciai! Aukstaiciai su jumis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.