Londone iš penkių geriau nedauginti

Daug. Būtent tiek, ir nė cento mažiau turėtumėte pasiimti pinigų, nei norite apžiūrėti Londoną. Vien tik apžiūrėti. Pirkiniai į šią sumą nepatenka.

Tačiau jei vis dėlto nepagailėjote tam tikros sumos ir skyrėte ją pažinčiai su Didžiosios Britanijos sostine, kuo greičiau meskite vos nusileidus Heathrow arba Stanstedo oro uoste atsirandantį įprotį – visas kainas, nurodytas svarais, dauginti iš penkių. Bandymas suprasti, kiek kas kainuoja litais pagal tradicinį 1:5 kursą, gali baigtis tuo, kad nenorėsite net iškelti kojos iš, sakykime, draugų lietuvių, pas kuriuos apsistojote Rytų Londone, namų. Tad geriau mąstyti (tiksliau, svajoti), kad svaras lygus litui.

6,70 svaro. Tiek kainuoja metro bilietas, kuriuo galima naudotis visame Londone visą dieną (nuo 10 valandos ryto) visose viešojo transporto priemonėse, išskyrus taksi. Keturios dienos, per kurias norėtumėte apžiūrėti Londono įžymybes, išvykoms į centrą ir pačiame mieste pareikalaus 134 litų. 27 svarai skamba tikrai patraukliau, ar ne? Juk nepagailėtumėte 16 vienetų pinigų (svarų) įėjimui į patį baisiausią Anglijos kalėjimą – Tauerį, tačiau sandauga iš penkių norus gali paversti abejonėmis, ar to reikia. Arba planų pakeitimu, jei esate su žmona ir vaiku.

O ką reikia daryti tėvui, kurį sūnus tempiasi į „Žvaigždžių karų“ parodą su gyvais džedajų riteriais ar parodų salės koridoriuose praeivius gąsdinančiu Darthu Vaderiu? Negi palengvės suskaičiavus, kad bendra 19 svarų suma už apsilankymą jums neįdomioje vietoje tolygi kone šimtui litų? Štai todėl geriau į viską Didžiojoje Britanijoje žiūrėti pro rožinius santykio 1:1 akinius. Ar nemalonu prie alaus butelio parduotuvėje pamatyti skaičius 0,99? Arba skaičių 3 prie alaus pintos simbolio baro lentelėje? Atsakymas „Ne“ reiškia jūsų nenuoširdumą.

Galų gale ne viskas mokama, kas auksu žiba Londone. Pavyzdžiui, Nacionalinė galerija, kurios 2 200 paveikslų ekspozicijai apžiūrėti gali neužtekti ir visos dienos. Įėjimas į ją nemokamas. Kaip ir į, pavyzdžiui, pasaulį perpus dalinančią Karališkąją observatoriją Grinviče. Net jei ir reikėtų mokėti už bilietus į šiuos ar panašius objektus, lankytis juose būtų gerokai dvasingiau nei sėdėti dviese prie 70 svarų kainuojančios arbatos puodelių „Palm Court Ritz“ viešbutyje. Nors kai kas gali ir paklausti: „O argi 350 litų už du puodelius angliškos popiečio arbatos yra daug?“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.