„Žalgiris“ įveikė S.Jasaičio komandą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai paskutinėse pirmojo Eurolygos rato rungtynėse po atkaklios kovos rezultatu 95:92 (19:23, 27:25, 18:15, 31:29) įveikė Vitorijos „Tau Ceramica“ komandą ir iškovojo trečiąją pergalę.

Kauniečiai sėkmingai pradėjo rungtynes, tačiau leido svečiams pataikyti kelis tolimus metimus ir pabėgti į priekį 8 taškų skirtumu (14:6). Tačiau du tolimus metimus bei dvitaškį su pražanga pelnė M.Brownas, kurio dėka kauniečiai ne tik pasivijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį (18:16). Vis dėlto „Žalgiris“ kelis sykius suklydo, o ispanai sėkmingai užbaigė atakas ir po pirmojo kėlinuko pirmvo 23:19.

Antrojo kėlinuko pradžioje kauniečiai susigrąžino persvarą, o po 4 M.Popovičiaus taškų padidino persvarą iki 5 taškų (32:27). Tačiau pasinaudoję kauniečių aikštės gynybos spragomis M.Teletovičius, o po to I.Rakocevičius pataikė po tritaškį ir išlygino rezultatą (35:35). Antrąjį tolimą metimą pataikęs S.Jasaitis padidino ispanų pranašumą iki 4 taškų (44:40). Nors kauniečiai buvo išlyginę rezultatą, po dviejų kėlinukų „Tau Ceramica“ pirmavo 48:46.

Po didžiosios pertraukos komandos pradėjo žaisti kur kas lėčiau ir po penkių minučių vis dar 2 taškais pirmavo ispanai (52:50). Tačiau M.Browno tritaškis persvėrė rezultatą šeimininkų naudai, o sėkmingai baudos metimus metęs M.Popovičius padidino „Žalgirio“ pranašumą iki tol didžiausio – 6 taškų – 62:56. Tačiau kėlinuką užbaigė Z.Planiničiaus tritaškis, o po to I.Rakocevičiaus baudos metimai ir kauniečių persvara ištirpo iki minimumo 64:63.

Ketvirtajame kėlinuke vyravo puolimas. Abi komandas daug kartų metė į krepšį ir gana nesunkiai rinko taškus. Tris baudos metimus pataikęs M.Popovičius (iš viso 11/11) padidino kauniečių pranašumą iki 5 taškų (75:70). Likus žaisti tris minutes tolimą metimą paskutinę atakos sekundę pataikė tritaškį ir padidino „Žalgirio“ persvarą iki 7 taškų (90:83). Vis dėlto kauniečiai per anksti patikėjo lengva dvikovos pabaiga, o tuo pasinaudoję svečiai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (91:93).

Paskutinės atakos metu D.Collinsas nepataikė iš toli, o E.Žukauskas prasižengė penktąjį kartą. Z.Planiničiys pataikė vieną baudos metimą ir sumažino deficitą iki minimumo (92:93). M.Brownas pataikė abu baudos metimus, o paskutinėmis sekundėmis paleistas I.Rakocevičiaus tritaškis tikslo nepasiekė. Kamuolį atkovojusį P.Jankūną nesportiškai sustabdė Z.Planiničius, tačiau nors žalgirietis nepataikė baudos metimų, komanda iškovojo pergalę 95:92.

„Žalgiris“: M.Brownas 27, M.Popovičius 18 (baudos 11/11), J.Mačiulis 11, M.Bradley 10 (8 atk.kam.), E.Žukauskas 9, D.Collinsas 6, P.Jankūnas 5, G.Jurakas ir M.Kalnietis – po 4, D.Šalenga 1.

„Tau Ceramica“: I.Rakocevičius ir Z.Planiničius – po 18, T.Splitteris 16 (8 atk.kam.), W.McDonaldas 13.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.