Panevėžys turės prašmatnius senelių namus

„Ekrano“ bankrotas lėmė, kad Panevėžyje pagaliau bus baigti statyti senelių globos namai.

Panevėžio Šv.Juozapo senelių globos namai, kuriuos prieš keturiolika metų pradėjo statyti tuometis Panevėžio katedros klebonas Juozapas Antanavičius ir kurių statybai vis nesimatė galo, netrukus galės švęsti įkurtuves. Panevėžio savivaldybė, statybos pabaigai skyrusi 3,5 mln. litų, jau pasirinko ir šių namų statytojus. Teisė baigti praėjusiame amžiuje pradėtas statybas teko Panevėžio statybos trestui.

Klebono idėja

Panevėžys, skirtingai nuo daugelio kitų šalies miestų, ilgą laiką iš viso neturėjo senelių globos namų. Nebeišgalintys vieni gyventi senukai iš Panevėžio buvo siunčiami į po visą Lietuvą išsibarsčiusias globos įstaigas. Todėl dar 1994-aisiais šią opią problemą mėgino spręsti tuometis Panevėžio katedros klebonas J.Antanavičius bažnyčiai grąžintoje žemėje, esančioje šalia katedros, ryžęsis pastatyti didžiulius, modernius ir netgi prašmatnius senelių globos namus.

Šių namų statybą rėmė įvairūs užsienio fondai, pinigų skyrė mūsų šalies Vyriausybė, radosi privačių geradarių, tačiau surinktų pinigų statyboms baigti vis neužteko. Į savo sumanytą statinį pats J.Antanavičius teigia taip pat investavęs didžiules pinigų sumas, gautas už parduotą asmeninę meno kolekciją, įvairius antikvarinius daiktus ir nekilnojamąjį turtą. Už šias lėšas pastatytas didžiulis originalios architektūros trijų aukštų pastatas su mansarda, sudėti langai ir grindys, įrengtas liftas, koplyčia ir virtuvė. Tačiau nebaigti rengti senukų kambariai, nepadaryta pastato apdaila.

Bankroto pinigai

Ilgai neradęs, kas padėtų baigti senelių namų statybą, šiemet J.Antanavičius kreipėsi į Panevėžio apskrities viršininkę Gemą Umbrasienę. Jos paraginti, Panevėžio politikai biudžete rado trūkstamus 3,5 mln. litų, reikalingus statybos darbams. Pinigai senelių namams atiteko iš lėšų, kurias šalies Vyriausybė buvo skyrusi „Ekrano“ bankroto sukeltoms socialinėms problemoms spręsti. Kadangi bedarbiais tapę „Ekrano“ darbuotojai visų jiems skirtų lėšų nesunaudojo, jos buvo skirtos kitoms socialinėms reikmėms – t.y. senelių namų statybai užbaigti.

Beje, Panevėžio savivaldybė 3,5 mln. litų senelių namų statybai atidavė su sąlyga, kad juose bus apgyvendinami ne tik tie seneliai, kuriuos pagal jiems priimtinas sąlygas atsirinks bažnytinės struktūros ir kurie galės patys susimokėti už priežiūrą, bet ir tie, kuriuos šiuose namuose apgyvendins pati savivaldybė. Šiuo metu senelių globos namų, kaip atskiro vieneto, Panevėžyje vis dar nėra. Panevėžio slaugos ligoninėje įkurdintame Socialinės globos skyriuje globojama 30 senelių, kiekvieno jų išlaikymas kainuoja 1500 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Panevėžys turės prašmatnius senelių namus"

 1. Gailestiga sesuo Amerikoje

  Kaip gaila, kad jau ir Lietuvoje zmones sulauke senatves, savo gyvenima baigs seneliu namuose. Seneliu namai gali buti graziausi, moderniausi ir t.t., bet tai yra ne namai, tai yra SENELIU NAMAI / INSTITUCIJA. Vietoj to, kad suteikti senam zmogui tokia parama, kad jis galetu gyventi savo pastogeje, kurioje gyveno su savo seima.
  Amerika siandien gailisi padarytu klaidu. Amerikoje seneliu namai sunaikino seimos vieneta. Anukai nebezino ir nebepazysta kas yra ju seneliai. Dabar bandoma taisyti padarytas klaidas. Yra isteigtos (Home Halt Care) Senu zmoniu ir zmoniu su negale prieziura Ju paciu namuose. Amerikoje, jau sparciai naikinami seneliu namai, o Lietuvos biznieriai brenda i jau pasaulyle isbandyta blogio upe.Dar ir dabar yra seimu, kur prie stalo suseda keturios kartos pitauti. SENELIU NAMAI TA SEIMOS TURTA SUNAIKINS.
  Kunigas Antanavicius turetu galvoti , kaip pataisyti krikscionybes spartu nykima, o ne uzsiimti bizniu. Koks jis tikejimo skleidrjas, jei jam pirmoje vietoje rupi paveikslu kolekcijos , seneliu namu statyba. Tas kunigas Antanavicius turi pereiti i kita specialybe, kad galetu uzsiimti biznio reikalais. Manau , kad Lietuvos zmones zino, kad tie pastatyti seneliu namai nepriklausys jiems ir Lietuvai, bet priklausys Vatekanui. Todel namai statomi baznycios zemeje. Taip atsitiko Amerikoje su „Jaunimo centru“, Market Parko baznycia, ir kitais pastatais , kurie buvo pastatyti is pirmos ir antros emigrantu bangos auku. Zmones aukojo pinigus , laika ir pastate graziausius modernius namus. Ten yra mokykla , biblioteka, didiule sporto ir koncertu sale. Namai tiedsiog puikus .
  Bet kadangi siandien i ta rajona pripludo juodaodziu ir baltiems tapo nebesaugi teritorija, buvo bndyta sios namus parduoti ir kazka panasaus pastatyti dabartiniame „Pasaulio lietuviu centre“ Lemante. Deja , dar pries statant si „Jaunimo centra zmones nezinojo, kad sie namai priklausys Vatekanui. Vatekanas sudares dokumentus , statytojus ir aukotojus tiesiog apgavo. Amerikos Lietuviai ruosia dokumentus Vatekana duoti i teisma, uz tai , kad buvo apgauti statant si centra.
  Gerbiami zmones, noriu atkreipti demesi, jei jau yra statomi tie seneliu namai, jie turi priklausyti, ne kokiai vienai zinybai, kaip siuo metu kataliku baznyciai ir Vatekanui. Jie turi priklausyti visiems zmonems ir visu tikejimu, todel tokie namai turi buti atskirti nuo baznycios. Lietuvoje yra daug tikejimu Baptistai, Literonai
  ,Pagonys ir kiti. Reikia neizeisti zmoniu ir kitu tikejimu.
  Mano manymu kunigas Antanavicius yra biznierius ir nori bent kokia kaina uzdibti pinigo. Kada LIetuvoje siuo metu daugumoje zmones gyvena labai skurdziai, tai yra klausymas is kur kunigas Antanavicius turi sukroves tokie meno ir nekilnojama turta??????
  Yra tikras reikalas , kad Vatekanas tures daug naudos, kunigas Antanavicius irgi saves nenuskriaus, bet seimos vienetas Panevezyje bus sparciai naikinamas.
  Rasau is patirties. Seneliu namuose dirbau virs 30 metu. Maciau zmoniu nuvertinima ir skausminga seneliu nusivilima. Gi jie atiduoti i paskutine gyvenimo stoti. Siuo metu dirbu su seneliais, kurie yra priziurimi ju paciu namuose. Tai yra neapsakomai didziulis skirtumas tarp gyvenimo seneliu namuose ir savo seimos namuose. Butu daug , daug naudingiau, kad kunigas Antanavicius savo asmenini turta butu panaudojes kitaip.Esu tikra, kad butu daug naudingiau Panevezio visuomeniai netureti seneliu namu,bet tureti globos namus tiems kuriems reikalinga nuolatine profesionali prieziura. Betgi, tai ne baznycios reikalas, tai yra Panevezio visuomenes pareiga. TIE GLOBOS NAMAI TURI PRIKLAUSYTI PANEVEZIO VISUOMENIAI.TADA NEREIKES DUOTI KYSIUS IR NEREIKES BUCIUOTI KLEBONO SKVERNU.
  Seneliai neturi buti diskriminuojami nei baznycios, nei seimos, nei del jo turto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.