Jūrininkai nemėgsta vaistų nuo maliarijos

Uostamiesčio medikai šiemet gydo jau trečią tropine maliarija užsikrėtusį ligonį. Neoficialiai prasitarta, kad pastarieji du šia liga užsikrėtę jūrininkai užkratą pasigauti galėjo per apsileidimą. Pasak kitų šaltinių, vokiečių kompanijai priklausančiame laive, kuriame dirbo šiedu vyrai, darbo sąlygos buvo nežmoniškos.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, antradienį į jų ligoninę patekęs P.A.(pavardės medikai neatskleidžia) dirbo tame pačiame laive, kaip ir sekmadienį nuo tropinės maliarijos miręs Augis Kazakauskas. Pasak gydytojo, į Kaliningradą jau grįžo ir trečias šio laivo įgulos narys. Jam pranešta, kad grįžęs į Klaipėdą būtinai atvyktų į ligoninę.

„Antradienį į mūsų ligoninę patekusio P.A. sveikatos būklė geresnė, nei buvo A.Kazakausko, – LŽ sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės infekcinių ligų skyriaus vedėjas Stanislovas Stropus. – Parazitemija jo kraujyje siekia tik 4 proc., o A.Kazakausko kraujyje parazitai buvo apnikę apie 23 proc. leukocitų. Kaip rodo pasaulinė praktika, liga yra mirtina, jei parazitemija siekia 10 procentų.“

29 metų klaipėdietis P.A. buvo sąmoningas, bet bendrauti su žiniasklaida atsisakė. Greta jo artimųjų taip pat nebuvo. Jūrininkas, sužinojęs diagnozę, patyrė šoką. Jis kartu su dar aštuoniais klaipėdiečiais pusmetį dirbo laive prie Afrikos krantų – Nigerijoje, Dramblio Kaulo Krante ir Pusiaujo Gvinėjoje.

„Šiandien aišku viena – abu užsikrėtusieji nesisaugojo ir netinkamai vartojo maliarijos profilaktikai skirtus vaistus“, – jūrininkų neatsargumu stebėjosi gydytojas A.Stropus.

Medikai teigia, jog profilaktiškai nuo maliarijos vartojami vaistai nedera su alkoholiu. Neatmestina galimybė, kad būtent dėl šios priežasties jūrininkai medikamentus vartoti vengia.

Neoficialiai teigiama, kad susirgusiųjų laive buvo daug netvarkos. Jūrininkai per 3 paras pamiegoti galėdavę tik 5 valandas. Įdarbinimo bendrovės „Novikontas“, siuntusios klaipėdiečius jūreivius į Afriką, vadovas Dmitrijus Vitinovičius šiuos pasakojimus vadina nesąmone: „Taip būdavo tik viduramžiais galerose. Mūsų jūrininkai turėjo kolektyvinę darbo sutartį. Be to, laive buvo visų būtinų medikamentų, kuriuos privalu profilaktiškai vartoti nuo tropinės maliarijos, tačiau jūrininkai jų nemėgsta.“

Prie Afrikos krantų tame pačiame laive dirbo iš viso 8 klaipėdiečiai. Kiti įgulos nariai – rusai, ukrainiečiai, lenkai.

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža, pats plaukiojęs į tolimus reisus aplink Afrikos pakrantes, prisimena, kad juos nuo maliarijos skiepydavę: „Tie vaistai ilgai veikdavo, tad ir sergančiųjų beveik nebūdavo.“ Tačiau Klaipėdos medikai tikina, kad nuo tropinės maliarijos skiepų nėra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.