V. Alekna laimėjo varžybas Šveicarijoje

Dukart olimpinis ir dukart pasaulio disko metimo čempionas Virgilijus Alekna penktadienį iškovojo pergalę Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Aukso lygos” varžybų ketvirtajame etape Ciuriche (Šveicarija). 33 metų vilnietis diską nusviedė lygiai 68 metrus.

Dešimtą kartą šiose varžybose dalyvavęs V. Alekna antrąją vietą užėmusį pasaulio vicečempioną estą Gerdą Kanterį aplenkė 8 cm. Trečiąją vietą užėmė Pietų Afrikos atstovas Francas Krugeris (Frantz Kruger). Jis diską nusviedė 67 m 30 cm.

Varžybose dalyvavo 11 disko metikų.

Penkiskart pasaulio čempionas vokietis Larsas Rydelis (Lars Riedel, 62 m 65 cm) liko devintas, o neseniai Helsinkyje (Suomija) vykusiame pasaulio čempionate bronzos medalį pelnęs kitas vokietis Michaelis Miolenbekas (Michael Moellenbeck, 61 m 18 m) užėmė tik dešimtąją vietą.

Sėkmingiausias buvo antrasis V. Aleknos bandymas. Pirmuoju bandymu jis diską nuskraidino 66 m 69 cm, ketvirtuoju – 67 m 83 cm, penktuoju – 64 m 83 cm, šeštuoju – 67 m 71 cm, o trečiasis bandymas buvo neįskaitytas.

V. Alekna šiemet iškovojo 14 pergalių iš 15 galimų.