Streikai sugadins šventes

Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu skrydžius į Lietuvą planuojantys keleiviai dėl oro uostų darbuotojų streiko gali patekti į chaosą.

„Šventėms į namus susiruošę Didžiosios Britanijos lietuviai gali turėti rimtų problemų“, – apie galimus streikus įspėja pagrindinių šalies oro uostų darbuotojai. Tai pranešė portalas Anglija.lt.

Londono Hytro, Stanstedo ir Getviko, Glazgo, Edinburgo, Aberdyno ir Southamptono oro uostus valdančios bendrovės BAA darbuotojai pasipiktinę vadovybės sprendimais dėl pensijų, grasina švenčių periodu surengti masinius streikus.

Jei oro uostų personalas per savo profesinės sąjungos susirinkimą balsuos už streiko organizavimą, šventiniu periodu į darbą gali neateiti apie 5000 darbuotojų. Dėl to nepatogumų patirtų daugiau nei milijonas keliautojų.

Tarp Kalėdų ir Naujųjų metų per Britanijos oro uostus kasdien skrenda vidutiniškai apie 400 tūks. žmonių. Per BAA oro uostus skrydžius organizuoja „Ryanair“, „flyLAL“, „airBaltic“ ir kitos tarp Lietuvos ir Britanijos keleivius skraidinančios bendrovės.

Septynis oro uostus valdanti bendrovė BAA dabar savo darbuotojams sudaro palankias sąlygas pensijoms kaupti, tačiau nuo gruodžio naujai prie pensijų fondo prisidedantiems darbuotojams būtų siūlomos kiek prastesnės sąlygos. Tuo pasipiktinusi profsąjunga tikina, jog bendrovė, šiais metais planuojanti gauti pelno 500 mln. svarų sterlingų, būtų pajėgi pasirūpinti savo darbuotojais ateityje. Bendrovės BAA savininkės Ispanijos kompanijos „Ferrovial“ pelnas šiemet padidėjo 60 procentų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.