Mamos su vežimėliais vėl išeis į gatves

Šiandien Klaipėdoje ir kituose didžiuosiuose miestuose vėl rinksis būsimos ir esamos mamos su vaikais, nerimaudamos dėl politikų vilkinamo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisų priėmimo.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisų priėmimas įtrauktas į šios dienos Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

Tėvai nerimauja, kad nuo rugsėjo pradžios prasidėjęs įstatymo pataisų svarstymas bei priėmimas vėl nebūtų atidėtas, kaip jau nutiko ne kartą, nurodant vis kitas jo atidėjimo priežastis.

Daugelį metų Lietuvoje parama šeimai buvo orientuota tik į probleminėmis vadinamas šeimas. Dirbantys ir save bei savo vaikus besistengiantys išlaikyti piliečiai ilgą laiką buvo pamiršti, tad su nerimu stebintys parlamentarų diskusijas dėl įstatymo pataisų, nerimauja, jog tai gali tapti priešrinkiminiu politikavimu, – teigiama mamų išplatintame rašte.

Būtent norėdamos išreikšti nerimą dėl vilkinamo itin svarbaus įstatymo Lietuvos mamos šiandien renkasi į tylos akciją prie Seimo ir prie savivaldybių – Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje, o Klaipėdoje – Atgimimo aikštėje.

Išplatintame pranešime populiaraus tėvų forumo suvienyti tėvai politikams pateikia savo argumentus, kodėl nebeturėtų būti vilkinamas pataisų priėmimas ir kokių pasikeitimų šeimos gerovei jie tikisi.

Tėvai viliasi, kad Seimo nariai finansiškai užtikrins galimybę auginti vaiką trejus metus, sudarant alternatyvą lopšeliams-darželiams ir auklėms, taip pat įteisintų adekvačią gimusių vaikų skaičiui paramą.

Būtent dėl šių priežasčių, kilus diskusijoms, politikai įstatymo pataisų priėmimą vis atidėdavo.

Be to, priėmus siūlomas įstatymo pataisas iš dalies būtų išspręsta ir darželių trūkumo problema, nes šiuo metu padėtis tik blogėja: lopšelių-darželių skaičius kasmet mažinamas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.