Stenforde Estijos premjeras išdėstė šalies ekonomikos modelį

Estijos ministras pirmininkas Andrusas Ansipas penktadienį kalbėdamas Stenfordo universiteto Hooverio institute pristatė Estijos ekonomikos modelį ir pažymėjo, kad jo šaliai kelią į sėkmę nutiesė greitos ir ryžtingos reformos.
Premjeras pareiškė pagarbą Hooverio institutui, įsikūrusiam Stenfordo universiteto miestelyje Kalifornijoje, dėl jo ryšių su Estija, kadangi institutas per daugelį metų surinko unikalią Baltijos valstybių istorijos dokumentų kolekciją.

Kolekcijoje yra svarbių dokumentų iš pirmųjų Estijos nepriklausomybės metų, medžiagos, kuri kadaise priklausė Estijos diplomatams, tremtiniams ir diasporos atstovams nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

A.Ansipas sakė, kad Hooverio institutas ir Estija remiasi bendromis vertybėmis.

Asmens laisvė, ekonominės ir politinės laisvės, privatus verslas ir vyriausybė, sudaryta iš tautos atstovų, sudarė pagrindinę šio įtakingo instituto įkūrėjo, JAV prezidento Herberto Hooverio (Herberto Huverio) vizijos dalį, sakė A.Ansipas.

„Estijoje šie principai taip pat yra labai gerbiami“, – sakė jis.

Remiantis „Heritage“ fondo ekonominės laisvės rodikliais, Estija yra trečioji pasaulyje pagal spaudos laisvę ir viena iš šalių, kuriose didžiausia ekonominė laisvė, teigė premjeras.

Kalbėdamas apie žingsnius, kurių Estija ėmėsi pertvarkydama savo ekonomiką, A.Ansipas prisiminė dešimtojo dešimtmečio pradžioje Rusijos įvesto energijos embargo padarinius, taip pat padvigubintus importo mokesčius estiškoms prekėms.

Jis apibūdino paprastą ir skaidrią, vieningą mokesčių sistemą bei šalies pasirengimą naudotis naujausiomis technologijomis ir IT sprendimais.

Kalbėdamas apie šių metų pradžioje surengtus virtualius išpuolius prieš Estiją, premjeras pastebėjo, kad šalies IT rinkos atvirumas turi ir neigiamų pusių.

A.Ansipo teigimu, Estijos vystymosi modelis įrodė esąs sėkmingas, be to, įvykdytos esminės vidaus reformos.

Tačiau darbas dar nebaigtas, įsitikinęs ministras pirmininkas.

„Dabar Estijos bendrasis vidaus produktas sudaro 72 proc. Europos Sąjungos vidurkio, tačiau norėtume įstoti į turtingųjų valstybių klubą netolimoje ateityje. Nesiruošiame užmigti ant laurų“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Jis akcentavo poreikį ir toliau stiprinti šalies saugumą.

„Narystė ES ir NATO reiškia daugiau, o ne mažiau tarptautinių įsipareigojimų“, – teigė A.Ansipas.

Jis pabrėžė tarpvalstybinių santykių su artimiausiomis sąjungininkėmis, tokiomis kaip Jungtinės Valstijos, svarbą. Pasak vyriausybės vadovo, šiems santykiams puoselėti reikia nuolatinio dėmesio – jų nereikėtų laikyti tik sausu įsipareigojimu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.