Išbandymas kauniečiams – apledėjusios miesto gatvės

Į darbą skubėję kauniečiai ketvirtadienį vėl keiksnojo kelininkus, laiku nenuvaliusius ir nepabarsčiusius apledėjusių miesto gatvių.
Pasak Kauno kelių eismo tarnybos viršininko Alfonso Tarasevičiaus, rytą užregistruota dvigubai daugiau avarijų nei kitomis dienomis.

„Pėsčiųjų perėjose mašinos partrenkė du į mokyklą ėjusius vaikus, du suaugusiuosius, susidūrė 20 automobilių. Daugumos avarijų priežastis – slidi kelio danga”, – dienraščiui „Kauno diena” sakė jis.

Apledėję buvo ir kai kurie šaligatviai, bet Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės traumatologinio punkto medikai sakė nepastebėję, kad dėl to į juos būtų kreipęsi daugiau susižalojusių kauniečių.

„Mūsų darbininkai budėjo visą naktį, tačiau snigti pradėjo tik penktą valandą ryto. Mūsų technika iškart išvažiavo į gatves. Išbarstyti druską visame mies te užtrunka apie keturias valandas, o dieną, kai gatvėse daug automobilių prireikia maždaug penkių”, – teisinosi „Kelių remonto grupės” generalinis direktorius Vidmantas Norkus.

V.Norkaus teigimu, darbininkai galėtų iš anksto išvažiuoti į gatves, tačiau tada neturėtų garantijų, ar bus apmokėta už jų atliktą darbą, jei sinoptikų prognozės nepasitvirtintų.

„Nebent reikėtų tartis su miesto valdžia, kad ji garantuotų, jog apmokės už išbarstytą druską prieš prasidedant lijundrai ar šlapdribai. Tada gatves barstytume naktį, nebijodami, kad patirsime nuostolių, jei neiškris sniegas ir kelio danga bus sausa”, – mano generalinis direktorius.

Savivaldybės komunalininkams ir gatves barstančios bendrovės atstovams ketvirtadienį teko teisintis ir miesto vadovams, kurie taip pat sulaukė vairuotojų skundų dėl slidžių kelių. Komunalinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys įsitikinęs, kad kelininkai kaltinami nepagrįstai.

„Iš anksto gatves galima barstyti tik tada, kai nėra jokių abejonių apie artėjančius šalčius ir pūgas. Vakar buvo pranašaujamas negausus sniegas. Nevalia pulti gesinti gaisro, kol jis dar nekilo – taip tik švaistytume lėšas. Nebent politikai skirtų daug pinigų iš biudžeto, tada galėtume barstyti kelius iš anksto, pasikliaudami spėjimais apie galimas oro permainas”, – sakė jis.

Už kiekvieną išvažiavimą į miestą „Kelių remonto grupei” savivaldybė sumoka 50 tūkstančių litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.