Buvęs Lenkijos prezidentas siūlo dabartiniam šalies vadovui atsistatydinti

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walesa (Lechas Valensa) televizijai TVN24 pareiškė, kad dabar „prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) vietoje atsistatydintų“.
„Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vietoje atsistatydinčiau, jei atsidurčiau tokioje situacijoje, kai premjeras pareiškia svarbų dalyką tarptautinių santykių (srityje), o prezidentas tai sužino iš žiniasklaidos“, – pareiškė L.Walesa.

„Šiuo atveju kreipčiausi į Seimą su prašymu … taisyti Lenkijos konstituciją ir labai aiškiai nubrėžti šalies vadovo kompetencijos ribas“, – pridūrė jis.

L.Walesos nuomone, „premjeras turi informuoti Lenkijos prezidentą apie tai, kad nesirengia blokuoti Rusijos įstojimo į PPO“ (Pasaulinę prekybos organizaciją).

„Visi sprendimai dėl Rusijos ir lenkų karių išvedimo iš Irako yra teisingi, tačiau jie turi būti vykdomi be konflikto“, – sakė buvęs prezidentas.

L.Kaczynskis ir jo brolis dvynys, buvęs premjeras Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) ilgą laiką buvo artimi „Solidarumo“ legendos L.Walesos bendradarbiai, tačiau šiam prezidentaujant tarp brolių ir šalies vadovo perbėgo juoda katė.

1994 metais Kaczynskiai buvo išmesti iš Lenkijos prezidento patarėjų ir nuo to laiko L.Walesa negaili kritikos jų atžvilgiu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.