Energetikos pertvarką stabdančios jėgos sulaukė ir V.Andriukaičio paramos

Viešai paskelbtos žinios apie koncerno „MG Baltic” prezidento Dariaus Mockaus ir buvusio KGB karininko Vlado Bieliausko sąsajas greičiausiai neatsitiktinai sujaudino socialdemokratą Vytenį Andriukaitį, rašo dienraštis „Lietuvos rytas”.
Šiuo metu neinantis jokių oficialių pareigų V.Andriukaitis netikėtai pareiškė, kad privačiai bendrovei VST nereikėtų dalyvauti kuriant nacionalinį investuotoją.

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas labai skeptiškai vertino VST valdančios bendrovės „NDX energija” atstovų tvirtinimus, jog svarbų projektą žlugdo koncerno „MG Baltic” prezidentas Darius Mockus, kurį „NDX energijos” valdybos narys Žilvinas Marcinkevičius net susiejo su Rusijos specialiosiomis tarnybomis bei jų vietininkais Lietuvoje.

Be to, V.Andriukaitis buvo vienintelis pirmadienį įvykusio Socialdemokratų partijos prezidiumo posėdžio dalyvis, kuris atvirai kritikavo Vyriausybę dėl nacionalinio investuotojo kūrimo.

Kai „Status” grupės vadovas V.Bieliauskas prieš šešerius metus pradėjo šantažuoti koncerną SBA, V.Andriukaitis buvo Seimo vicepirmininkas ir jam itin rūpėjo padėti „Status” bendrovei, kuri siekė paralyžiuoti SBA koncerno veiklą,

SBA savininkai bandė išsaugoti koncerną savo rankose. SBA akcijas perimti mėginusiems V.Bieliauskui ir D.Mockui ypač nepatiko Vertybinių popierių komisijos (VPK) sprendimas įregistruoti papildomą šio koncerno akcijų emisiją.

2001-ųjų rugpjūčio 21 dieną bendrovės „Status ir partneriai” atstovai kreipėsi į Seimo pirmininko pavaduotoją V.Andriukaitį ir paprašė padėti sustabdyti šį VPK sprendimą.

VAndriukaitis reagavo žaibiškai. Jau kitą dieną VPK gavo Seimo pirmininko pavaduotojo raštą su nurodymais, kaip komisijai derėtų pasielgti.

Tai vienas retų pavyzdžių Lietuvos istorijoje, kai politikas taip atvirai bandė padėti vienai verslo grupuotei, nusitaikiusiai bet kuriomis priemonėmis perimti kitos bendrovės turtą.

V.Andriukaičio veiksmus griežtai įvertino ir politologas Raimundas Lopata: „Politikai turi sukurti teisinę aplinką, kurioje sprendžiant verslo ginčus neliktų vietos prieštaravimams. Jeigu to padaryti nesugebama, kokia nors kitokia pagalba gali pakenkti tik patiems politikams”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.