Seimo nariams sesija ir vėl per trumpa

Parlamentarams teks atidėti planus sausį paslidinėti prabangiuose kalnų kurortuose ar pamedžioti egzotiškus žvėris karštojoje Afrikoje.

Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas socialdemokratas Česlovas Juršėnas rengia kolegoms kalėdinę „dovanėlę“.

Jau kitą savaitę per plenarinį posėdį numatoma pateikti nutarimo projektą dėl Seimo rudens sesijos pratęsimo. Tai nebus reta išimtis, o veikiau susiklosčiusi tradicija – nuolat netilpti į Konstitucijos nustatytus laiko rėmus.

Datą nustatys

Kaip vakar LŽ sakė Č.Juršėnas, iki kurios 2008-ųjų sausio dienos sesija bus pratęsta, dar nenuspręsta, greičiausiai – iki 25-osios. Taip pat kol kas nesutarta, kada po Naujųjų metų švenčių parlamentarai susirinks. „Iš principo turime rinktis sausio 13-osios garbei, bet tai bus sekmadienis. Tad posėdį siūloma rengti 10 arba 11 dieną“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.

Prieš Kalėdas darbus planuojama baigti iki gruodžio 20-osios. Per pratęstą rudens sesiją Seimas ketina priimti jau „degančius“ įstatymus dėl eurointegracijos, taip pat visą paketą su Teismų įstatymu susijusių dokumentų. Č.Juršėnas viliasi, jog šį, nors ir sunkiai, vis dėlto pavyks priimti.

„Paprašiau Vyriausybės atstovų, kad pateiktų jiems rūpimus klausimus, kuriuos mirtinai reikia priimti iki Kalėdų“, – pabrėžė parlamento pirmininko pirmasis pavaduotojas.

Paklaustas, ar esama nepatenkintųjų dėl sesijos pratęsimo, Č.Juršėnas atsakė kol kas negirdėjęs jokių skundų. „Pamatysime, kai bus pateiktas nutarimo projektas“, – pridūrė Seimo senbuvis. Pasak Č.Juršėno, rudens sesijos praktiškai visada pratęsiamos. „Esame dirbę tarp Kalėdų ir Naujųjų metų. Kiek pamenu, tai buvo ta garsioji 1995-1996 metų žiema, kai skubiai reikėjo tvarkyti bankų reikalus“, – prisiminė jis.

Logiškas siūlymas

Seimo pirmininko pavaduotojas liberalcentristas Algis Čaplikas sutinka, kad parlamentarai turėtų dirbti taip, kaip numato Konstitucija. Tačiau Seimas, anot jo, sudėtinga institucija, todėl tiksliai suplanuoti ir sudėlioti visus darbus gana sunku.

Kito Seimo pirmininko pavaduotojo Liberalų sąjūdžio atstovo Gintaro Steponavičiaus nuomone, siūlymas pratęsti sesiją – logiškas, nes yra susikaupę nemažai rimtų įstatymų, kurių per tris gruodžio savaites parlamentarai tikrai nespės apsvarstyti. „Todėl visiškai natūralu dalį sausio skirti darbo reikalams, o ne atsipalaiduoti“, – sakė liberalas. Jis atkreipė dėmesį, kad dalis klausimų vėluoja ir dėl Vyriausybės neatliktų darbų. Pavyzdžiui, lapkričio 15 dieną turėjo būti pateiktas Aukštojo mokslo įstatymo pataisų paketas, tačiau projektų nesulaukiama iki šiol.

Anot G.Steponavičiaus, dabartinio Seimo darbo režimas, palyginti su pirmuoju nepriklausomybės atkūrimo penkmečiu, kur kas labiau prognozuojamas. „Kita vertus, gal ir nelogiška žiemą turėti tokią ilgą pertrauką tarp sesijų, – kalbėjo liberalas. – Tikiuosi, kolegos palaikys siūlymą pratęsti sesiją, nes rinkimų kampanija dar neprasidėjusi, o nepadaryti darbai – akivaizdūs.“

Prastai planuoja darbus

Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis sako, kad siūlymą pratęsti parlamento sesiją galima vertinti dvejopai. „Viena vertus, Seimo nariai tikrai nepersidirba ir gali dirbti daugiau, tad šiuo atžvilgiu siūlymas visai neblogas. Antra vertus, tai, jog nuolat reikia pratęsti sesijų darbo laiką, rodo vieną paprastą dalyką – labai prastą Seimo darbo organizavimą ir planavimą. Tai akivaizdu“, – LŽ dėstė parlamentaras.

Pirmą kadenciją parlamente dirbantis politikas V.Mazuronis teigė pastebėjęs, kad nuolat pratęsti darbus verčia ir tai, jog į plenarinių posėdžių darbotvarkes įrašomi toli gražu ne svarbiausi mūsų valstybei klausimai. „Tai įrodymas, kad Seimui vadovaujama prastai“, – reziumavo liberaldemokratas.

Pagal Konstituciją tautos išrinktieji per metus renkasi į dvi sesijas: pavasario (nuo kovo 10 iki birželio 30 dienos) ir rudens (nuo rugsėjo 10 iki gruodžio 23 dienos).

Neatmetama galimybė, kad po pratęstos sesijos sausį Seimo nariai dar bus sukviesti ir į neeilinę sesiją vasarį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.