G.Didžiokas: PVM mažinimas suteiktų vienodas konkurencijos sąlygas ES ir Lietuvos ūkininkams bei užtikrintų geresnę maisto produktų kokybę

Šiuo metu Lietuvos ir kai kurių ES šalių ūkininkai yra nevienodose konkurencijos sąlygose. Pavyzdžiui, Lenkijoje, Čekijoje, Olandijoje, Vokietijoje vaisiams ir daržovėms taikomas nuo 3 iki 7 procentų dydžio PVM mokestis leidžia maisto produktus tiekėjams parduoti mažesnėmis kainomis nei Lietuvoje, kur PVM siekia 18 proc.

„Dar prieš agresyvų kainų kilimo laikotarpį, šių metų balandžio mėnesį, Žemės ūkio ministerija pasiūlė taikyti 5 proc. PVM tarifą visoms būtiniausioms maisto produktų grupėms. Toks PVM sumažinimas leistų ne tik nenuostolingai parduoti maisto produktus vartotojams žemesnėmis kainomis, bet ir ginti Lietuvos maisto gamintojų bei augintojų interesus“, – sako Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos bei Europos Parlamento narys Gintaras Didžiokas.

Pasak Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos narės Laimos Mogenienės, PVM mažinimas padidintų lietuviškų maisto produktų pardavimus mūsų tinkluose, o gamintojams būtų lengviau lygiomis sąlygomis konkuruoti ES vidaus rinkoje su Lenkijos, Olandijos ar kitų šalių gamintojais, kuriems taikomas mažesnis PVM .

„Kalbos apie mažesnio PVM tarifo maisto produktams įvedimą – tai ne tik pastangos mažinti maisto produktų kainas. Tai ir paskata vartotojui rinkis aukštesnės kokybės produktus bei konkurencijos tarp ES gamintojų kokybės, o ne tik kainos, srityje skatinimas. Laikas pradėti aktyviau veikti Lietuvoje kalbant apie besaikio vartojimo žalą ir skatinti sąmoningą bei sveikesnių produktų vartojimą mūsų šalyje“ – sako L. Mogenienė.

G. Didžioko teigimu, mūsų šalies vartotojai, pirkdami lietuviškuose ūkiuose užaugintą produkciją, prisidėtų prie Lietuvos kaimo ekonominio vystimosi bei gyvenimo kokybės kaime gerinimo. O tai turi labai didelę įtaką bendram Lietuvos konkurencingumui bei ekonomikos augimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.