Vaistų skandalas subliūško

Narkomanams be receptų raminamuosius vaistus pardavinėjęs vaistininkas apsidžiaugė nuosprendžiu. Vaistinę uždariusiam vyrui nuosprendis gyvenimo nebesugadins.

Kelis mėnesius sekė

Pavasarį organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai pranešė užklupę Bandužių gatvės 16-ajame name buvusioje vaistinėje narkomanams pardavinėjant receptinius vaistus.

Pareigūnai tada gyrėsi ne tik kelis mėnesius sekę, kaip vaistinės savininkas septyniasdešimtmetis Donatas Stankevičius po tabletę be receptų pardavinėjo vaistus, bet ir rado didžiulius kiekius neteisėtai įgytų vaistų.

Vaistininką pareigūnams įskundė namo gyventojai. Jie jau seniai stebėjo ir piktinosi į vaistinę taką pramynusiais narkomanais.

Įtarė prekiaujant kontrabanda

Pareigūnų surengtas nusikaltimo modelis patvirtino spėjimą – čia be receptų galima buvo gauti „Relanium“, „Kolonozepam“, „Diazepam“ ir kitų psichotropinio poveikio vaistų. Už vieną tokią tabletę D.Stankevičius imdavo litą. Dešimtį dimedrolio tablečių jis parduodavo po tris litus.

Pareigūnai pasakojo, kad per 4 valandas, kol vyko krata, į vaistinę neužsuko nė vienas paprastas pirkėjas. Užtat „savų“ vaistų atėjo pirkti net 10 narkomanų.Policininkai pranešė nustatę, kad D.Stankevičiaus vaistinėje prekiauta kontrabanda iš Kaliningrado srities atgabentais ir Lietuvoje nelicencijuotais vaistais.

Siekė sau naudos

Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį D.Stankevičiui bei pas jį tablečių pirkusiam Valdui Bružui. Pastarasis anksčiau daug kartų teistas, tad už neteisėtą psichotropinio poveikio vaistų įgijimą jam skirta pusmetį kalėti. Ši bausmė subendrinta su ankstesne, todėl V.Bružas kalės metus ir 7 mėnesius.

Teismo nuosprendis vaistininkui atrodė kur kas švelnesnis nei pavasarį policininkų jam mesti įtarimai. D.Stankevičius nuteistas ne už kvaišinančio poveikio vaistų platinimą, o už piktnaudžiavimą savo padėtimi siekiant turtinės naudos ir profesinės etikos nesilaikymą.

Teismas konstatavo, kad vaistininkas medikamentus įgijo teisėtai, tik juos parduodavo receptų nepateikusiems asmenims. Už tai D.Stankevičiui metams atimta teisė verstis vaistininko veikla.

Tačiau toks sprendimas nepakeis D.Stankevičiaus gyvenimo. Iškart po demaskavimo jis uždarė vaistinę ir likvidavo įmonę.

Gal todėl išgirdusios teismo sprendimą apsikabino ir iš džiaugsmo pasibučiavo vaistininką gynusi advokatė bei jo žmona, kuri taip pat yra teisininkė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.