Namus šildanti interjero detalė

Nors pasirinkimas iš tiesų didelis, tačiau išsirinkti kokybišką, poreikius atitinkantį ir bendro patalpų vaizdo neužgožiantį radiatorių gali būti sunkiau nei atrodo.

Rinkoje yra įvairių radiatorių, jie skiriasi ne tik forma, bet ir veikimo principu. Tačiau šiuo metu dominuoja 4 rūšių radiatoriai: aliumininiai, plieniniai, ketiniai ir dvimetaliai. Kiekvienas jų turi pranašumų ir trūkumų. Kokį rinktis geriausia, priklauso nuo konkrečios patalpos ir individualių poreikių.

Skleidžia daug šilumos

Šiuo metu patys populiariausi – plieniniai radiatoriai. Specializuotuose prekybos centruose jų paklausa yra didžiausia. „Plieniniai radiatoriai paklausūs dėl to, kad skleidžia daug šilumos. Pagal šią charakteristiką jie beveik neatsilieka nuo grindinio šildymo, o jų įrengimas kainuoja perpus pigiau negu, po grindimis montuoti specialią šildymo sistemą. Be to, plieniniai radiatoriai populiarūs ir dėl patrauklaus dizaino”, – sako šildymo prietaisais prekiaujančios bendrovės vadybininkas Aivaras Juknys.

Vis dėlto šios rūšies radiatoriai turi vieną trūkumą – laiko trumpiau už savo „brolius”, nes plonos tokių radiatorių sienelės greičiau sudyla.

Gražiau atrodo

Tiek senos, tiek naujos statybos butuose racionalu naudoti aliuminio radiatorius. Anot A.Juknio, jie geriausiai atiduoda šilumą, palyginti nedaug sveria ir yra pigesni už plieninius. Šios rūšies radiatoriai dėl savo sekcijinės konstrukcijos yra dailesnių formų, todėl gražiau atrodo. Be to, jie nebijo korozijos.

Nors aliuminio radiatorių ilgis faktiškai neribojamas,įsirengiant juos namuose gali kilti keblumų dėl aukščio. Mat gamintojai siūlo vos keletą tokių radiatorių aukščio variantų, kai plieninių radiatorių aukštį galima išsirinkti iš beveik 400 variantų.

„Pagrindinė aliuminio radiatorių priežiūros problema – užtikrinti stabilų šilumos nešiklio rūgštingumo lygį. Senos statybos nerenovuotuose daugiabučiuose tai sudėtinga, o neretai – ir neįmanoma”, – pabrėžė šildymo prietaisų specialistas A.Juknys.

Gerai pažįstami „senoliai”

Ko gero, visiems geriausiai žinomi ketiniai radiatoriai. Jie iki šiol šildo daugelio butus. Nors jų dizainas grubus ir pabodęs, tačiau ketiniai radiatoriai atsparūs korozijai ir gana ilgaamžiai.

Tiesa, iš ketaus pagaminti radiatoriai neatsparūs hidrauliniams smūgiams. Kita vertus, šie radiatoriai labiausiai tinka tuose butuose, kuriuose reikia ilgiau išlaikyti šilumą. Mat ketiniai radiatoriai šį darbą atlieka geriausiai iš visų.

Pastaruoju metu populiarėja ir dvimetaliai radiatoriai, sudaryti iš plieninio vamzdžio ir ant jo sumontuotų aliuminio plokštelių. Toks vamzdis atlaiko didelį slėgį, o aliumininės plokštelės gerai atiduoda šilumą. Nors dvimetaliai radiatoriai išoriškai panašūs į aliumininius, skiriasi jų gamybos technologija. Dvimetalių radiatorių sekcijos sujungiamos originaliu mazgu, todėl montuojant ar išmontuojant nereikia didelių pastangų, nesugaištama daug laiko, o jungčių kokybė nenukenčia.

Svarbu, kur įrengsi

Specialistai sako, kad svarbu ne tik išsirinkti kokybišką radiatorių, bet ir tinkamai jį sumontuoti. Paprastai radiatoriai prijungiami iš šono ar apačios.

„Radiatoriai, prijungiami iš apačios, yra estetiškesni ir paprasčiau montuojami. Be to, jie turi reguliavimo ventilį, prie kurio sumontavus termostatą patalpoje automatiškai bus palaikoma nuolatinė temperatūra”, – dėstė A.Juknys.

Tinkamiausia vieta radiatoriui – po langu. Mat pro langą patenkantis šaltas oras susimaišo su radiatoriaus šiluma, todėl nejuntama nemaloni šalto oro trauka prie grindų. Radiatorių rekomenduojama rinktis tokio pat ilgio kaip langas. Be to, jis turėtų uždengti kuo daugiau sienos plokštumos tarp palangės ir grindų.

Specialistai teigia, kad idealiai poreikius atitinkantį radiatorių išsirinkti gana sudėtinga, o daugeliu atvejų beveik neįmanoma, todėl žinovai pataria pirkti šiek tiek didesnio tūrio ir galios prietaisus.

Galima rinktis mažesnius radiatorius ir juose palaikyti aukštą temperatūrą, arba montuoti didesnius – ir juose palaikyti žemesnę temperatūrą. Jei šildymo sistema parinkta taip, kad būtina radiatoriuose palaikyti labai aukštą temperatūrą, tokia sistema neturi reguliavimo atsargos, ant radiatorių nusėdusios dulkės skleidžia nemalonų kvapą, o prisilietus galima ir nusvilti.

Visų šių trūkumų galima išvengti, jei patalpoje bus sumontuotas didesnis radiatorius, kuriame pakaks palaikyti žemesnę temperatūrą. Tyrimai rodo, kad žmogus geriausiai jaučiasi, kai šildymo prietaisų temperatūra siekia 37 laipsnius šilumos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Namus šildanti interjero detalė"

  1. oioi

    Kokius radijatorius rinktis-jau aisku.Bet patarkit kokius langus rinktis?5sidejau plastikinius ir esu nusivylusi.Prieinu prie lango ,o nuo jo saltis eina, langai ,jei lauke saltis,nors ir 3 laipsniai aprasoja,o nuo10 laipsniu salcio jau buna langas apsales-ledu pasidengia.Kambaryje temperatura nekyla auksciau 18 laipsniu.sedint jauciasi lygtai skersvejis butu. Firmos atstovo negalima prisikviesti,o pinigai nemazi ideti keiciant langus.Patarkite ka daryti?

  2. l

    😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.