Konservatoriai pasirengę gelbėti Lietuvą

Tėvynės sąjungos (TS) lyderiai partijos suvažiavime pliekė anksčiau remtą premjero Gedimino Kirkilo Vyriausybę ir svajojo apie atėjimą į valdžią.

Po ilgo laiko amžinus priešininkus – Lietuvos socialdemokratų partiją – visuomenės nuomonės apklausose aplenkę konservatoriai beveik patikėjo savo pergale kitąmet vyksiančiuose rinkimuose į Seimą.

Šeštadienį Vilniuje vykusiame TS partijos suvažiavime dešinieji aptarė padėtį šalyje ir esą dabartinės Vyriausybės sukurtas problemas, kurias jiems tektų išspręsti stojus prie valdžios vairo.

Suvažiavime taip pat pritarta partijos jungimuisi su kitomis dešiniosiomis politinėmis jėgomis.

Priešininkų dovana

Naujausiais „Vilmorus“ duomenimis, už TS per rinkimus balsuotų 15,6 proc. rinkėjų, liberaldemokratai surinktų per 13 proc., o socialdemokratai – 11 proc. rinkėjų balsų.

Didėjantis visuomenės nusivylimas socialdemokratais ir šios partijos smukimas į trečiąją vietą populiariausių politinių jėgų sąrašuose buvo tarsi dovana į suvažiavimą susirinkusiems konservatoriams. Pasak TS pirmininko Andriaus Kubiliaus, konservatoriai turi visas galimybes persivilioti socdemais nusivylusius rinkėjus. „Neįsivaizduoju, kad žmonės, nusivylę socialdemokratais, norėtų valdžioje matyti Viktorą Uspaskichą ar Rolandą Paksą. Mums vieninteliams bus keliamas klausimas – ar mes pasiruošę imtis atsakomybės“, – įsitikinęs jis.

Iš suvažiavime skambėjusių TS lyderių kalbų tapo aišku, kad konservatoriai beveik neabejoja tuo, kad po Seimo rinkimų jų partija gali stoti prie valdžios vairo. Tačiau padėtis šalyje, kurią, konservatorių nuomone, jie paveldės – kone tragiška.

Pasak A.Kubiliaus, premjero G.Kirkilo vadovaujama Vyriausybė nebesuvaldo padėties šalyje. Tai, jo manymu, baigsis ministrų kabineto žlugimu. „Nejaučiu jokio džiaugsmo kritikuoti Vyriausybę, kurią iki rugsėjo dar rėmėme, tačiau nėra labai sunku numatyti baigtį Vyriausybės, kuri neigia tikrovę. Tokių dalykų jau ne kartą esame matę ir žinome, kuo tai baigiasi“, – partijos kolegoms kalbėjo jis.

Dabartinį ministrų kabinetą „pasitraukiančia Vyriausybe“ vadino ir buvęs TS pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Prisidirbusi Vyriausybė

A.Kubiliaus nuomone, šiuo metu Vyriausybę, šalies saugumo institucijas, policiją, kariuomenę ir diplomatiją yra apėmusi erozija. „Susidaro vaizdas, kad daugelis institucijų apaugo patogiais nomenklatūriniais lašinukais, po kuriais patyliukais ir kaupiasi rūdys“, – padėtį šalyje apibūdino A.Kubilius.

Anksčiau remtą ministrų kabinetą TS lyderis pliekė ir už didelę infliaciją, darbo jėgos trūkumą, mažėjantį eksportą, skausmingai besileidžiančią ekonomiką ir netvarką gamtosauginių projektų srityje.

A.Kubiliaus manymu, Vyriausybė „prisidirbo“ ir energetikos srityje. Jis pažėrė kritikos už dujų pabrangimą vartotojams, neaiškų Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko likimą, taip pat ir už skandalingą padėtį dėl privataus investuotojo dalyvavimo statant naująją elektrinę.

Pasak TS pirmininko, visas šias negeroves išgyvendinti susirengusiems konservatoriams teks švitrinio popieriaus vaidmuo. „Kaip žinote, geriausias vaistas nuo rūdžių – švitrinis popierius. Jeigu to neužtenka – reikalinga surūdijusio statinio rekonstrukcija. Akivaizdu, kad daug ką teks nušveisti ir rekonstruoti“, – mano A.Kubilius.

Jungsis su dešiniaisiais

TS suvažiavime buvo sprendžiama ir dešiniųjų politinių jėgų ateitis. Daugiau nei 2/3 suvažiavimo dalyvių pritarė anksčiau TS vadovybės suderėtam partijos jungimuisi su Tautininkų sąjunga. Taip pat palaimintas ir po kelių mėnesių numatomas vienijimasis su Lietuvos krikščionimis demokratais.

Tautininkai ir krikdemai negali pasigirti gausiu narių skaičiumi ar didele visuomenės parama. Tačiau, pasak A.Kubiliaus, abi partijos turi svarią veiklos istoriją ir buvo vienos svarbiausių politinių jėgų tarpukario Lietuvoje.

Taip pat, pasak TS lyderio, dešiniųjų jėgų vienijimasis naudingas, nes toks darinys galėtų tikėtis svaresnės rinkėjų paramos. Pasak A.Kubiliaus, galimą platų aljansą su krikdemais, tautininkais ir net Liberalų sąjūdžiu paremtų daugiau nei 18 proc. rinkėjų. „Vien tik mūsų telkimosi planai, apie kuriuos per daug dar niekur nesigyrėme, jau didina pasitikėjimą mumis, nes žmonės nori matyti jėgą, kuria galėtų pasitikėti“, – sakė konservatorių vedlys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

3 atsiliepimai į "Konservatoriai pasirengę gelbėti Lietuvą"

  1. va va

    ar jie suvokia,kad juos pacius reikia gelbeti 😛

  2. dana

    kad Lietuva reikia gelbeti, ne paslaptis, ir kuo greciau, tuo geriau. Kas ja gelbes, neturi reiksmes. Reikia gero seimininko saliai, o ne pasipelnymo ieskancios valdzios. Saliai reikalinga valdzia, kuri tikrai linketu Lietuvai geresnes ateities ir ja kurtu.

  3. Albinas

    Nesakyk „op“,neoeršokęs griovio,moko liaudies išmintis.Valdžios siekia darbiečiai ir paksistai,o „tyrimai“ – slidus reikalas.Iškuopus duobę,liaudis vėl išsirinks komunistus. Taip jau buvo.Jeigu patinka netvarka,tegu murdosi joje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.