Mokestis už automobilių stovėjimą – birželį

Tarp Lietuvos didžiųjų miestų vienintelėje Klaipėdoje už automobilių stovėjimą miesto centre iki šiol nereikėjo mokėti nė cento. Tačiau tokia gerovė truks nebeilgai.

Pasak Klaipėdos mero pavaduotojos Juditos Simonavičiūtės, pirmiausia apmokestinti automobilių stovėjimą ketinama senamiestyje. Senamiesčio zona – tai teritorija iki šiaurinės Danės upės ribos, rytinės Jono kalnelio ribos, pietinių Bangų ir Galinio Pylimo g. ribų ir vakarinės Pilies g. ribos.

Šioje zonoje rinkliava įsigalios jau nuo kitų metų birželio 1-osios. Čia pasistačiusieji automobilį už vieną valandą turės pakloti net tris litus. Rinkliava bus renkama darbo dienomis nuo 8 iki 20 valandos, išskyrus šeštadienį ir sekmadienį bei valstybinių švenčių dienas.

Rinkliavos dydį bei jos rinkimo tvarką savo sprendimu patvirtino paskutinį kartą balandžio 5-ąją posėdžiavusi dar praėjusios kadencijos miesto Taryba.

Šio sprendimo tikslas, kaip buvo teigiama, – ne pasipinigauti, o sureguliuoti transporto srautus centrinėje miesto dalyje. Surinktas lėšas ketinama naudoti naujoms mokamoms vietoms automobiliams statyti Klaipėdos mieste įrengti ir prižiūrėti bei viešajam transportui plėtoti.

Pasak J. Simonavičiūtės, prieš pradedant rinkti mokesčius būtina atlikti nemažai kitų darbų. Svarbiausi iš jų – parengti automobilių stovos skaitiklių išdėstymo specialųjį planą bei skelbti konkursą jiems įsigyti.

Jau apsispręsta, kad už šios sistemos įdiegimą bus atsakinga VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT). Ši įmonė taip pat administruos surinktas lėšas, kurių didžioji dalis bus naudojama naujoms automobilių aikštelėms senamiesčio prieigose įrengti.

Pasak J. Simonavičiūtės, kol kas joms numatytos dvi vietos. Viena maždaug 200 vietų antžeminė aikštelė galėtų būti gana greitai įrengta prie piliavietės. Tam reikėtų nugriauti tvorą ir susitarti su Uosto direkcija, kuriai ši teritorija priklauso.

Kita vieta parinkta šalia „Baltijos“ laivų statyklos. Ši teritorija, pasak vicemerės, jau priklauso miestui, tad galima pradėti projektavimo darbus. Čia, planuojama, atsiras keturių aukštų automobilių stovėjimo aikštelę. Jai įrengti, sakė vicemerė, būtų galima kooperuoti tiek Savivaldybės, tiek senamiestyje dirbančių verslininkų lėšas.

Prognozuojama, kad abi šios aikštelės galėtų būti įrengtos per 2-3 metus.

Pasak J. Simonavičiūtės, norint, kad sistema sklandžiai veiktų, būtina išspręsti ir gatves užgriozdinusių nenaudojamų transporto priemonių problemą. Šiuo metu, sakė vicemerė, vedamos derybos su policija, kad ji sutiktų dalyvauti išgabenant iš miesto griuvenas. „Kadaise tą darydavo bendrovė „Velka“, tačiau jos nebeliko. Kol kas tebesvarstome, ar šį darbą patikėti KKT, ar ieškoti kitos šią paslaugą teiksiančios bendrovės“ – sakė J. Simonavičiūtė.

Iki šiol vasaros sezono metu rinkliava už automobilių stovėjimą buvo renkama tik keliose Melnragėje bei Giruliuose esančiose aikštelėse.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.