Konservatoriai spręs dėl tautininkų „įvaikinimo“ ir „santuokos“ su krikščionimis demokratais

Šeštadienį konservatoriai renkasi į suvažiavimą, kuriame spręs dėl tautininkų prijungimo prie Tėvynės sąjungos bei partijos sujungimo su krikščionimis demokratais.
Konservatoriai de jure jau „įsivaikino“ neparlamentinę Gintaro Songailos Tautininkų sąjungą – trečiadienį abi partijos pasirašė tautininkų prisijungimo prie Tėvynės sąjungos sutartį.

Tautininkų sąjunga yra viena mažiausių iš 38 oficialiai įregistruotų politinių partijų Lietuvoje. Jį neturi savo atstovų dabartiniame Seime. Per praėjusį vasarį vykusius savivaldos rinkimus sąjunga visoje Lietuvoje gavo vos 5 tūkstančius balsų ir tik tris mandatus Akmenės rajono taryboje.

Tėvynės sąjunga šeštadienį spręs ir dėl susijungimo su Molėtų mero Valentino Stundžio vadovaujamais krikščionimis demokratais. Patys krikščionys demokratai šį klausimą svartys gruodžio viduryje rengiamoje konferencijoje.

Krikščionys demokratai irgi yra neparlamentinė partija, vienijanti apie 4,5 tūkst. narių.

Šie susijungimai realiai įgyvendins kairiųjų vykdoma politika nepatenkintų konservatorių raginimus centro dešiniosioms partijoms burtis į „Dešiniąją alternatyvą“. Dešiniųjų jėgų telkimo kūrimo iniciatyvinei grupei be Tėvynės sąjungos, Lietuvos krikščionių demokratų ir tautininkų, priklauso Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos sąjūdžio atstovai. Kaip pavieniai asmenys dalyvauja ir Piliečių santalkos nariai.

Dabartinę valdančiąją mažumos koaliciją sudaro daugiausia kairiajai ideologijai priskiriamos partijos – socialdemokratai, valstiečiai liaudininkai bei nuo „darbiečių“ atskilusi Pilietinės demokratijos partija. Dešiniesiems šioje koalicijoje atstovauja Artūro Zuoko liberalcentristai.

Šiuo metu Tėvynės sąjungoje yra apie 14 tūkstančių narių. Suvažiavime šeštadienį dalyvaus 790 delegatų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Konservatoriai spręs dėl tautininkų „įvaikinimo“ ir „santuokos“ su krikščionimis demokratais"

  1. Dalinda

    KOnservatoriams noriu palinkėti sėkmės ir aptarti jungimosi reikalus taip,kad partija nevirstų kaip upės delta su įvairiais atsišakojimais. Vadinami socdemai kiršinti ir skaldyti įgudę.Va, net maskvietį Uspaskį apdorojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.