Žūtbūtinei kovai dėl parlamentaro mandato Dzūkijoje išmesti šimtai tūkstančių

Dešimties kandidatų kova Dzūkijoje dėl laisvos Seimo nario vietos partijoms kainavo beveik 400 tūkst. litų, rašo „Vilniaus diena“.
Daugiausia lėšų agitacijai surinko ir išleido kampanijos lyderiai – rinkimus laimėjęs konservatorių atstovas Kęstutis Čilinskas ir Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo galutines spalio mėnesį Dzūkijos vienmandatėje apygardoje vykusių parlamentaro rinkimų kandidatų finansines ataskaitas apie agitacinei kampanijai surinktas ir panaudotas lėšas.

Anot VRK pirmininko Zenono Vaigausko, dabar tikrinama, ar ataskaitos atitinka tikrovę.

„Lyginame tą medžiagą su gautomis ataskaitomis. Pirminiais duomenimis, didelių pažeidimų nepadaryta“, – tvirtino Z.Vaigauskas.

Tačiau, pasak jo, yra surašyti keli protokolai „dėl ne itin didelių pažeidimų, kai pastebima, kad kokia nors rinkimų agitacinė medžiaga nebuvo deramai pažymėta ir ataskaitose neatsispindi, kaip už ją atsiskaityta“. Tie protokolai susiję su kandidatų V.Uspaskicho ir „Tvarkos ir teisingumo“ iškelto Antano Terlecko agitacine medžiaga.

Pasak VRK pirmininko, nė vienas kandidatas nedeklaravo viršijęs įstatymo numatytų lubų tokioms agitacinėms kampanijoms – 79 010 litų.

Finansavimo ataskaitos rodo, kad V.Uspaskicho rinkimų kampaniją parėmė jo paties įmonės – „Krekenavos pašarai“ savo šeimininko agitacijai skyrė 39 tūkst. litų, „Vikeda“ – 21 tūkst., „Krekenavos mėsa“ – 19 tūkst. litų.

K.Čilinskui visus 79 tūkst. litų skyrė Tėvynės sąjunga, kuri jį ir iškėlė. Tik iš partinių lėšų taip pat buvo finansuota Liberalų sąjūdžio kandidatės Ramutės Orenienės, socialdemokratės Onos Balevičiūtės, valstietės liaudininkės Monikos Ražanauskienės bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidato A.Terlecko rinkimų kampanijos.

Didžiąją dalį savo kandidato Gedimino Jegelevičiaus rinkimų agitacijai išleistų pinigų skyrė jį iškėlusi Liberalų ir centro sąjunga. Pats kandidatas savo kampanijai paskyrė 7 tūkst. litų.

Naujosios sąjungos (socialliberalų) narys Aurimas Truncė rinkimų agitacijai iš partinio iždo gavo beveik 3 tūkst. litų. Tačiau šį kandidatą gana gausiai parėmė įvairios Vilniaus ir Alytaus firmos – „Alytaus melioracija“ skyrė 10 tūkst. litų, bendrovės „Algraižė“ ir „Parama“ – po 4 tūkst., „Neksalita“ davė 2,5 tūkst., „Pireka“ -2 tūkst. litų.

Spalio 7 dieną vykusiame pirmajame rinkimų ture daugiausiai balsų surinko ir į antrąjį turą pateko K.Čilinskas ir V.Uspaskichas. Spalio 21 dieną antrajame ture nugalėjo ir į Seimą pateko K.Čilinskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Žūtbūtinei kovai dėl parlamentaro mandato Dzūkijoje išmesti šimtai tūkstančių"

  1. RamBiel

    Šitą info mes jau skelbėme iškart po rinkimų Miesto laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.