JT apkaltino Baltarusiją žmogaus teisių pažeidimu

Jungtinės Tautos trečiadienį JAV iniciatyva apkaltino Baltarusiją tuo, kad vietos vadžia nesilaiko žmogaus teisių, laiko už grotų opozicijos politikus, spaudžia nepriklausomas žiniasklaidos priemones ir klastoja rinkimų rezultatus.
Rusija mėgino užblokuoti šios rezoliucijos priėmimą, bet dokumentą priėmė JT Generalinės Asamblėjos Žmogaus teisių komitetas: 68 valstybės balsavo už, 32 – prieš, 76 susilaikė.

Dabar rezoliucija bus pateikta 192 nares turinčiai Generalinei Asamblėjai, kuri paprastai patvirtina Komiteto sprendimus.

„(Baltarusijos) valdžia, matyt, ketina toliau represuoti savo liaudį ir neleisti jai suvokti savo laisvių ar teisių, kurias turi kitų šalių gyventojai“, – sakoma JAV atstovo Groverio Josepho Reeso (Grouverio Džozefo Riso) pareiškime.

Baltarusija atmetė šiuos kaltinimus.

„Mes visiškai įsitikinę, kad nėra jokio teisinio ir moralinio pagrindo priimti šį dokumentą“, – sakė spaudos konferencijoje URM sekretorius spaudai Andrejus Popovas.

„Mūsų šalis pagal teisi ir laisvių (laikymosi) užtikrinimą neatsilieka nuo tų pačių JAV“, – pranešė žurnalistams Baltarusijos parlamento pirmininko pavaduotojas Sergejus Zabolotecas.

JT rezoliucijoje sakoma, jog ir toliau naudojami teismai, kad būtų galima „užkišti burną politinei opozicijai ir žmogaus teisių gynėjams vykdant savavališkus areštus“ ir „uždarus politinius procesus“.

„Ši rezoliucija yra svarbus dokumentas apie tai, kad bet kuri šalis, kad ir kur ji būtų – šiaurėje ar pietuose – gali būti atsakinga už žmogaus teisių pažeidimus“, – sakė žurnalistams JAV ambasadorius Jungtinėse Tautose Zalmay Khalilzadas (Zalmajus Chalilzadas).

JAV anksčiau uždraudė įvažiuoti į savo teritoriją Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, apkaltinusios jo autoritarinį režimą rinkimų rezultatų klastojimu, o neseniai įvedė sankcijas valstybiniam koncernui „Belneftechim“, pavadindamos tai būdu priversti Baltarusijos valdžią gerbti žmogaus teises.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.