Seime „purkštauta“ ir „cypauta“ dėl nacionalinio investuotojo

Seime ketvirtadienį buvo „purkštaujama“ ir „cypaujama“ – konservatorius Jurgis Razma apsižodžiavo su premjeru Gediminu Kirkilu nesutarę, ar Vyriausybė yra pasiruošusi pradėti derybas su „NDX energija“ dėl atominę elektrinę statysiančio nacionalinio investuotojo kūrimo.
Konservatorius J.Razma paragino premjerą būti savikritišku ir pripažinti, kad Valstybės kontrolės išvados, konstatuojančios, esą Vyriausybė nėra pasirengusi deryboms su „Vilniaus prekybos“ kontroliuojama įmone „NDX energija“, yra teisingos.

„Nesuprantama, kodėl jūs purkštaujat dėl Valstybės kontrolės išvadų, kuriose pažymėta, kad Vyriausybė iš tikrųjų yra deramai nepasirengusi toms deryboms. (…) Gal jūs savikritiškai pripažinkit, kad Vyriausybė per silpna vykdyti derybas dėl nacionalinio investuotojo, judėkit po truputį į priekį dėl atominės elektrinės statybos ir be to investuotojo, ir palaukim normalesnės Vyriausybės, kuri galėtų apginti valstybės interesus“, – Seimo posėdyje patarinėjo J.Razma.

Socialdemokratą G.Kirkilą tokia konservatoriaus retorika papiktino.

„Gerbiamas kolega, ar jūs negalit normaliai paklausti? Aš juk nesakau, kad jūs, pavydžiui, nekalbat, o cypaujat. Kalbėkim normaliai, kaip normalūs žmonės Aš prieš nieką nepurkštauju, tai jūs nervinatės“, – atkirto ministras pirmininkas.

Valstybės kontrolė šią savaitę išvadas pateikė paprašyta prezidento Valdo Adamkaus, nes šalies vadovas suabejojo dėl Vyriausybės pasirengimo užtikrinti materialinį valstybės interesą derybose.

Išvadose teigiama, esą „galima daryti prielaidą, kad nebuvo tinkamai pasiruošta atstovauti valstybės interesams steigiant nacionalinį investuotoją“, tačiau premjeras pastebi, kad išvadose nėra nurodyta, jog būtent vyriausybė, o ne speciali darbo grupė, yra nepasirengusi minėtoms deryboms.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.