Rugsėjį metinis pramonės užsakymų prieaugis Lietuvoje – vienas didžiausių ES

Šių metų rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, pramonės užsakymų apimtys euro zonoje sumenko 1,6 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) – 2,1 procento. Rugsėjį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, pramonės užsakymų euro zonoje padaugėjo 2,0 proc., ES – 4,2 proc. Lietuvoje metinis pramonės užsakymų prieaugis buvo vienas didžiausių ES, paskelbė ES statistikos agentūra „Eurostat“.

2007 metų rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, elektros ir elektronikos įrangos gamyba abiejose zonose atitinkamai sumažėjo 0,8 ir 0,4 proc. Transporto įrangos gamyba euro zonoje sumažėjo 0,8 proc. o ES – 2,6 proc. Tekstilės ir jos gaminių gamyba euro zonoje ir ES atitinkamai sumažėjo 1,6 ir 0,7 proc. Mašinų ir įrangos gamyba euro zonoje sumenko 1,7 proc., o ES – 1,6 procento. Pagrindinių metalų ir metalo gaminių gamybos lygis euro zonoje sumažėjo 2,7 proc., o ES – 2,0 proc. Chemikalų ir chemijos pramonės produkcijos gamyba euro zonoje ir ES atitinkamai sumenko 3,3 ir 2,4 proc.

Turimais duomenimis, rugsėjį, palyginti su rugpjūčiu, pramonės gamybos apimtys padidėjo keturiose šalyse, sumažėjo penkiolikoje, nepakito Italijoje. Labiausiai pramonės užsakymų mastas lyginamuoju laikotarpiu padidėjo Slovakijoje (6,7 proc.) ir Švedijoje (4,0 proc.). Labiausiai pramonės užsakymai sumažėjo Vengrijoje (13,1 proc.), Danijoje (12,0 proc.) ir Bulgarijoje (9,3 proc.).

Šių metų rugsėjį, palyginti su tuo pačiu mėnesiu 2006 metais, mašinų ir įrangos gamyba euro zonoje išaugo 13,7 proc., o ES – 13,9 proc. Chemikalų ir chemijos pramonės produkcijos gamyba padidėjo atitinkamai 3,4 proc. ir 5,6 proc. Pagrindinių metalų ir metalo gaminių, išskyrus mašinas ir įrangą, gamyba euro zonoje ūgtelėjo 2,8 proc., o ES – 3,0 proc. Elektros ir elektronikos įrangos gamyba euro zonoje sumenko 2,0 proc., o ES – 0,4 procento. Tekstilės ir tekstilės produkcijos gamybos lygis euro zonoje sumažėjo 2,4 proc., ES – 0,5 proc.. Transporto įrangos gamyba sumažėjo euro zonoje 4,5 proc., o ES padidėjo – 3,4 procento.

Šių metų rugsėjį, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, pramonės užsakymų lygis padidėjo trylikoje šalių, o sumažėjo septyniose. Labiausiai pramonės užsakymų mastas išaugo Lenkijoje (53,1 proc.), Lietuvoje (22,8 proc.) ir Slovakijoje (16,7 proc.), o daugiausia sumažėjo Latvijoje (15,9 proc.), Bulgarijoje (6,9 proc.) ir Graikijoje (4,5 proc.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.