Šiemet per dešimt mėnesių visa pramonės produkcija padidėjo 3,8 procento

Šių metų sausio-spalio mėnesiais, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, visa pramonės produkcija padidėjo 3,8 procento. Produkcijos padidėjimui darbo dienų skaičius įtakos neturėjo.

Statistikos departamentas praneša, kad kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos produkcija per tą patį laikotarpį padidėjo 4,4 procento, eliminavus darbo dienų skaičiaus įtaką, – 5,3 procento. Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos (be rafinuotų naftos produktų gamybos) produkcija padidėjo 13,5 procento.

2007 m. spalio mėnesį, palyginti su 2006 m. spalio mėnesiu, visa pramonės produkcija padidėjo 6,1 procento. Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos produkcija per tą patį laikotarpį padidėjo 5,5 procento, atmetus darbo dienų skaičiaus įtaką, – 5,2 procento. Kasybos ir karjerų eksploatavimo bei apdirbamosios gamybos (be rafinuotų naftos produktų gamybos) produkcija padidėjo 14,9 procento.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų spalio mėnesį, palyginti su rugsėjo mėnesiu, visa pramonės produkcija padidėjo 3,7 procento, atmetus sezono įtaką – 3,5 procento.

Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos produkcija padidėjo 2,1 procento, eliminavus sezono įtaką, – 0,6 procento. Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos (be rafinuotų naftos produktų gamybos) produkcija padidėjo 9,8 procento, atmetus sezono įtaką, – 10,2 procento.

Per tą patį laikotarpį produkcijos apimtis padidėjo tokių ekonominės veiklos rūšių įmonėse: variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamybos – 40,8 procento, kitos transporto įrangos gamybos – 27,1, radijo, televizijos ir ryšių įrangos bei aparatūros gamybos – 22,8, tekstilės gaminių gamybos – 17,1, metalo gaminių, išskyrus mašinas ir įrenginius, gamybos – 17,1, guminių ir plastikinių dirbinių gamybos – 15,6, plaušienos, popieriaus ir popieriaus gaminių gamybos – 11,8.

2007 m. sausio-spalio mėnesiais, palyginti su 2006 metų tuo pačiu laikotarpiu, kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos pardavimo ir paslaugų dalis ne Lietuvos rinkoje sumažėjo 3,4 procentinio punkto ir sudarė 55,4 procento, Lietuvos rinkoje sudarė 44,6 procento.

Per šių metų dešimt mėnesių, palyginti su pernykščiu tuo pačiu laikotarpiu, produkcijos pardavimo ir paslaugų dalis ne Lietuvos rinkoje pagrindinių metalų gamybos įmonėse sumažėjo 18,4 procentinio punkto ir sudarė 50,2 procento, rafinuotų naftos produktų gamybos įmonėse – 10,1 procentinio punkto ir sudarė 67,3 procento, odos ir odos dirbinių gamybos įmonėse – 9,6 procentinio punkto ir sudarė 45,7 procento, medienos ir medinių dirbinių gamybos (išskyrus baldus) įmonėse – 4,1 procentinio punkto ir sudarė 60,1 procento, radijo, televizijos ir ryšių įrangos bei aparatūros gamybos įmonėse – 2,8 procentinio punkto ir sudarė 78,3 procento, baldų gamybos; kitos, niekur kitur nepriskirtos, gamybos įmonėse – 2,8 procentinio punkto ir sudarė 52,9 procento.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.