Pakistano teismas atmetė paskutinį skundą dėl Musharrafo perrinkimo

Pakistano Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį atmetė paskutinį skundą dėl prezidento Pervezo Musharrafo (Pervezo Mušarafo) perrinkimo ir sudarė jam sąlygas artimiausiomis dienomis pasitraukti iš armijos vado posto, pranešė Teismo atstovas.

„Taip, galiu patvirtinti, kad paskutinė peticija atmesta“, – sakė Arshadas Muniras (Aršadas Muniras).

Teismas, kuriame po nepaprastosios padėties paskelbimo lapkričio 3 dieną dirba P.Musharrafui lojalūs teisėjai, pirmadienį atmetė penkis kitus skundus dėl jo pergalės per praėjusį mėnesį įvykusius prezidento rinkimus.

Pasauliui piktinantis nepaprastosios padėties paskelbimu, P.Musharrafas pažadėjo atsisakyti savo karinės uniformos ir duoti civilio prezidento priesaiką, jei Teismas patvirtins jo rinkimų pergalę.

Po tokio Teismo sprendimo jis galės patenkinti tarptautinės bendrijos reikalavimus pasitraukti iš armijos užsitikrindamas dar vieną penkerių metų kadenciją prezidento poste.

Teismas taip pat turėjo patenkinti skundą dėl prezidento lapkričio 3 dieną įvestos nepaprastosios padėties.

P.Musharrafas atleido iš Teismo jam priešiškus teisėjus, kurie atsisakė prisiekti pagal nepaprastosios padėties įstatymus. Pirmadienį Teismas atmetė penkis iš šešių skundų dėl rinkimų.

Skunduose buvo teigiama, kad P.Musharrafas negalėjo dalyvauti rinkimuose, nes yra armijos vadas, ir kad prezidento neturėjo rinkti kadenciją baigiantis parlamentas, kuris praėjusią savaitę, prieš sausio 8-osios rinkimus, buvo paleistas.

Anksčiau ketvirtadienį P.Musharrafas, kuris vilkėjo ne uniformą, o kostiumą, priėmė laikinųjų ministrų priesaiką. Prezidentas per valstybinės televizijos transliaciją atrodė linksmas.

Prezidento atstovas generolas majoras Rashidas Qureshi (Rašidas Kurešis) sakė, kad P.Musharrafas pažadėjo vadovavimą 500 tūkst. karių pajėgoms perduoti „tuojau pat“, kai tik bus patvirtintas jo perrinkimas.

„Prezidentas pats ne kartą sakė, kad nusprendė iš karto, kai tik bus patvirtinta jo rinkimų pergalė, pasitraukti iš savo posto armijoje ir prisiekti kaip civilis prezidentas“, – sakė R.Qureshi.

„Tas planas nepasikeitė. Jis laikysis to įsipareigojimo ir nedelsdamas prisieks“, – pridūrė atstovas.

R.Qureshi tikslios datos nenurodė, bet Pakistano generalinis prokuroras trečiadienį sakė, kad P.Musharrafas iš armijos pasitrauks „iki šeštadienio arba sekmadienio“, jei Teismo sprendimas bus jam palankus.

Kiti pareigūnai nurodė, kad tai gali nutikti ir greičiau. Jie pridūrė, kad tai iš dalies priklauso nuo to, kada Pakistano rinkimų komisija oficialiai paskelbs spalio 6-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus, kuriuos senosios sudėties Teismas buvo sustabdęs.

P.Musharrafą, kuris į valdžią atėjo per 1999 metų perversmą, tarptautinė bendrija, pirmiausia – Jungtinės Valstijos, aktyviai ragino atšaukti nepaprastąją padėtį, pasitraukti iš armijos, paleisti politinius kalinius ir užtikrinti, kad visuotiniai rinkimai būtų teisingi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.