Naujos atominės elektrinės statybos projektą A.Brazauskas nori perimti į savo rankas

Ilgai šešėlyje tūnojęs ekspremjeras socialdemokratų patriarchas Algirdas Brazauskas neištvėrė ir nusprendė sugrįžti į didžiąją politiką.
Kaip rašo dienraštis „Kauno diena“, A.Brazausko kantrybės taurę perpildė skandalais apaugęs nacionalinio investuotojo projektas.

A. Brazauskas trečiadienį dienraščiui pareiškė esąs įsitikinęs, kad nacionalinio investuotojo ir naujos atominės elektrinės statybos projektai pradėti ne nuo to galo.

„Procesą reikia pakreipti, be jokių abejonių“,- pareiškė socialdemokratų patriarchas. Jis pasiryžęs greitai suvaldyti chaosą, kuris varo į neviltį G.Kirkilo Vyriausybę.

„Pirmadienį mes organizuosime partijos prezidiumo posėdį, susitarėme su G.Kirkilu, dalyvaus ministrai, mūsų Seimo nariai. Detaliai apsvarstysime“, – sakė A.Brazauskas.

Pasak A.Brazausko, svarbiausiai išsiaiškinti, kiek kainuos naujoji atominė elektrinė.

„Atominės elektrinės statybos nėra kūrybinė veikla, reikia žinoti, ką statome, Deja, iki šiol Vyriausybė tiksliai nežino, kiek kainuos atominė elektrinė. Aš dabar renku medžiagą tarptautiniu lygiu, kad galėtų visa Lietuva sužinoti, ką statome. Ta galimybių studija, kuria remiasi Vyriausybė ir Seimas, planuodami statybas, yra beviltiškai pasenusi. Reikia visiškai naujų vertinimų ir tik tada priiminėti kardinalius sprendimus dėl statybos“, – sakė A.Brazauskas.

A.Brazausko apsisprendimas perimti naujos atominės elektrinės statybos projektą į savo rankas – smūgis premjerui G.Kirkilui. A.Brazauskas jau yra išreiškęs nuoskaudą, kad Vyriausybės vadovas šio grandiozinio projekto neaptarė su socialdemokratų viršūnėmis.

Iki šiol socialdemokratai vieningai rėmė nacionalinio investuotojo projektą, tačiau jų vienybę suskaldė socialdemokratų pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis, tapęs vienu aršiausių projekto kritikų.

V.Andriukaitis praėjusią savaitę pareiškė, kad nemato būtinybės į projektą įtraukti privačią bendrovę VST, o konsorciumo forma vime įžvelgė grėsmes šalies nacionaliniam saugumui. Vėliau V.Andriukaitis paprašė surengti politinės jėgos tarybos posėdį, nes turi, jo žodžiais, naujos šokiruojančios informacijos. Šią informaciją jis pateikė ir A.Brazauskui. Tačiau vakar V.Andriukaitis jau nesišvaistė skambiomis frazėmis ir išsisukinėjo nuo klausimų. Jis tik užsiminė labai skeptiškai vertinantis „NDX energijos“ valdybos nario Žilvino Marcinkevičiaus teiginius, esą nacionalinio investuotojo projektą žlugdo koncerno „MG Baltic“ prezidentas Da-rius Mockus, kuris galibūti susijęs su Rusijos specialiosiomis tarnybomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Naujos atominės elektrinės statybos projektą A.Brazauskas nori perimti į savo rankas"

  1. Etalijonas

    ar AMBo pinigai pasibaige?

  2. Uz svaria Lietuva

    Matyt AM Brazauskui tikrai baigrsi puinigai.
    Kita manau si Brazaskininku , socialdemokratu partija mato paskutini buvima valdzioje. Nemanau, kad uz tokius tiesiog Lietuvos priesus kas nors dar balsuotu seimo rinkimuose. Nujausdami visos partijos visiska zlugima, stengiasi per Lietuvos Aligarhus, kaip nors uzsitikrinti sau ateiti. Bet teisingi zmones turetu uzkirsti kelia naujoms AM Brazausko avantiuroms. Jo kalba visiskai nepasikeitusi, nuo tarybiniu laiku. Tarybinis saugumas yra ismokes ji kalbeti abstrakciais zodziais. Pav, Reikia paziureti, reikia istirti, pasverti it t, t …… Mes gerai atmename, kaip tokiais banaliais zodeliais moke gyventi tarybiskai.
    Manau Lietuvos zmones jau perkando sio politiko visus blogus keslus ir nei vienas Lietuvos zmogus nebebalsuos uz sia Valstybes pamatus griaunancia partija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.