Buvusi valstybinė „Vakarų skirstomųjų tinklų” (dabar – VST) bendrovė privatizuota tiksliai laikantis tuo metu galiojančių teisės aktų, teigia Vyriausybė.
VST privatizavimas užbaigtas 2003 m. gruodį. Tuomet su „Vilniaus prekybos” devynių fizinių asmenų grupės konsorciumu ir jo įsteigta kontroliuojama įmone UAB „NDX energija” pasirašyta 77 proc. akcijų paketo privatizavimo sutartis. Akcijų paketas parduotas už 539,8 mln. litų, o pradinė jo pardavimo kaina buvo 358,8 mln. litų bei dar 85 mln. litų sudarė skoliniai įsipareigojimai. Kiti viešojo konkurso dalyviai pateikė mažesnę kainą arba nepateikė pasiūlymo iš viso.
Vyriausybė trečiadienį išplatintame pranešime aiškina, kad pastaruoju metu vėl bandoma savaip įvertinti ir pateikti 2003 m. įvykusio vieno iš didžiausių privatizavimo sandorių šalies istorijoje rezultatus, „nesirūpinant faktų ir aplinkybių tikslumu”.
Ji tikina, kad, 2003 m. tvirtindama skirstomųjų tinklų bendrovių privatizavimo programas, siekė sudaryti vienodas galimybes užsienio ir Lietuvos investuotojams dalyvauti šalies energetikos įmonių privatizavime, tačiau taip pat siekė atsižvelgti ir į transatlantinius bei Lietuvos nacionalinio saugumo interesus. Be to, tuomet Lietuva dar nebuvo Europos Sąjungos narė.
Privati VST kartu su „Lietuvos energija” bei „Rytų skirstomaisiais tinklais” turėtų sudaryti nacionalinio investuotojo bendrovę, kuri bus atsakinga už naujos atominės elektrinės statybą ir Lietuvos elektros jungčių su Lenkija bei Švedija projektus. Neoficialiais duomenimis, dabar nustatyta VST vertė siekia 2,9 mlrd. litų.