Konstitucijos egzamino prizininkai aiškinsis, ar Lietuvos teisės aktai neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui

Šį rudenį vykusio Konstitucijos egzamino laureatai buriasi į visuomeninę organizaciją, kuri aiškinsis, ar šalies teisės aktai neprieštarauja svarbiausiam valstybės įstatymui.
„Teisingumo ministerijos surengto Konstitucijos egzamino populiarumas parodė, kad žmonėms rūpi Konstitucija, gyventojai tiki ja, kaip valstybės teisės pagrindu. Todėl kilo idėja pakviesti egzamino laimėtojus susiburti ir tęsti šalies Konstitucijos analizę, kelti bei spręsti Lietuvai opias konstitucingumo problemas“, – pranešime spaudai teigia Konstitucinių teisių gynimo agentūros (KTGA) direktorius Liudvikas Ragauskis.

Prie KTGA kuriama Konstitucingumo piliečių taryba nagrinės gyventojų paklausimus bei savo iniciatyva spręs, ar teisės aktai, jų projektai neprieštarauja Konstitucijai, pranešė KTGA. Pirmasis tarybai siūlomas svarstyti klausimas – Seimo rinkimų įstatymo atitikimas Konstitucijai.

„Įtariama, kad nuostata, pagal kurią kandidatus į Seimo narius daugiamandatėje rinkimų apygardose gali kelti tik partijos, o kiti piliečiai to negali, taip pat nuostata, kad į vienmandatinę apygardą pats save keliantis kandidatas privalo surinkti ne mažiau kaip 1000 rinkėjų parašų, o partijų deleguotiems šio reikalavimo nėra, pažeidžia Konstituciją. Todėl jau šiandien bus siūloma piliečių tarybai svarstyti, ar šios nuostatos atitinka Konstituciją“, – teigė L.Ragauskis.

Kaip pranešime aiškina L.Ragauskis, piliečių tarybai nusprendus, kad teisės aktas ar projektas prieštarauja Konstitucijai, agentūra, siekdama užtikrinti piliečių teisių gynimą, imsis visų teisinių būdų nurodytam pažeidimui pašalinti.

Pranešime pažymima, kad Konstitucingumo piliečių tarybai priklausys finalinio Konstitucijos egzamino etapo laimėtojai – Molėtų rajono savivaldybės meras krikdemas Valentinas Stundys ir Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sekretorius Petras Leikauskis, taip pat kiti geriausių esė autoriai. Taryba visuomeniniais pagrindais dirbs iki kitų metų spalio 25 dienos.

Šį rudenį surengtame Konstitucijos egzamine, skirtame jos 15-os metų sukakčiai, dalyvavo apie 800 šalies gyventojų. Dabartinė Lietuvos Konstitucija visuotiniame referendume buvo priimta 1992 metų spalio 25 dieną.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.