Vokietijos policija užkirto kelią žudynėms mokykloje

Vokietijos policija sekmadienį pranešė, kad užkirto kelią žudynėms mokykloje, kurias planavo du vienos Kelno mokyklos moksleiviai.
Pasak vietos policijos, du 17 ir 18 metų jaunuoliai norėjo antradienį „žudyti ir sužeisti“ žmones savo mokykloje, o paskui nusižudyti. Išpuolis būtų buvęs įvykdytas lygiai metai po panašaus išpuolio į šiaurę nuo Kelno esančio miestelio mokykloje.

Planuoto išpuolio motyvai kol kas neaiškūs; policija pranešė, kad per pirmąsias kratas tų jaunuolių namuose buvo aptikti tik du arbaletai ir pneumatiniai šautuvai, kurie nėra mirtinai pavojingi.

Jaunesnis įtariamasis penktadienį nusižudė, o antrasis buvo sulaikytas.

„Apklaustas (18-metis) sakė, kad jie norėjo nužudyti ir sužeisti žmones, o tada nusižudyti patys“, – per spaudos konferenciją sakė Vokietijos vakaruose esančio Kelno policijos atstovas Norbertas Wagneris (Norbertas Vagneris).

Mokykla apie sąmokslą policijai pranešė po to, kai kiti moksleiviai išsiaiškino, kad minimas 17-metis viename tinklalapyje paskelbė 1999 metų žudynių Kolambinos mokykloje Kolorade vaizdus. Tada du moksleiviai nušovė 13 žmonių.

Pasak N.Wagnerio, pareigūnai penktadienį nuėjo į mokyklą ir apklausė tą 17-metį, kurį apibūdino kaip „niekuo neišsiskiriantį“ moksleivį, neatrodantį taip, lyg keltų grėsmę kitiems žmonėms.

Jaunuolis policijai pasakė, kad išims tas nuotraukas, o grįždamas namo puolė po tramvajumi ir vėliau mirė.

Policija mano, kad du įtariamieji taip pat planavo panaudoti bombas iš vamzdžių, kurias išmoko daryti iš anksto. Kol kas jokių bombų pareigūnai nerado, tačiau aptiko 17 mokytojų ir moksleivių, kurie tikriausiai turėjo tapti aukomis, sąrašą.

Vyresnis įtariamasis mokykloje jautėsi ujamas ir atitinka potencialaus žudiko apibūdinimą.

Pernai lapkričio 20 dieną vienas 18-metis įsiveržė į mokyklą Emsdeteno miestelyje ir sužeidė 37 žmones, o paskui nusižudė.

2002 metų balandį 19-metis Robertas Steinhauseris (Robertas Šteinhauzeris) Rytų Vokietijoje esančio Erfurto mokykloje nušovė 16 žmonių ir nusišovė pats.

Šį mėnesį Suomijoje 18-metis moksleivis pradėjo šaudyti savo mokykloje, kur nušovė septynis mokinius ir direktorę, o paskui nusišovė pats.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.