Dar šešios šalys užsitikrino vietas Euro 2008 finaliniame etape

2008 metų Europos čempionato atrankos varžybose šeštadienį vyko priešpaskutinio turnyro turo rungtynės. Po atkaklių dvikovų paaiškėjo, jog dar šešių valstybių rinktinės užsitikrino vietas finaliniame etape. Užtikrintomis pergalėmis namuose kelialapius į Austriją ir Šveicariją sau garantavo Olandija, Ispanija ir Lenkija, kuri pirmą kartą dalyvaus žemyno pagrindiniame turnyre, o Italija svečiuose privertė pasiduoti Škotiją ir ne tik pati užsitikrino vietą, bet ir leido tai padaryti šį kartą nerungtyniavusiai Prancūzijai.

Kelialapį į finalines varžybas nepaisant pralaimėjimo jau turi ir Kroatija, kuriai padėjo Anglijos viltis atgaivinusi netikėta Izraelio pergalė prieš Rusiją, o arti tikslo yra Portugalija, Turkija ir Švedija. Vietas Europos čempionato finaliniame turnyre jau anksčiau užsitikrino Graikija, Vokietija, Rumunija, Čekija bei pirmenybių šeimininkės Austrija ir Šveicarija.

Statistika

A grupė

Suomija 2 – 1 Azerbaidžanas

63′ [0 – 1] Makhmud Gurbanov

79′ [1 – 1] Mikael Forssell

85′ [2 – 1] Shefki Kuqi

Lenkija 2 – 0 Belgija

45′ [1 – 0] Ebi Smolarek

50′ [2 – 0] Ebi Smolarek

Portugalija 1 – 0 Armėnija

41′ [1 – 0] Hugo Almeida

Serbija – Kazachstanas

(Rungtynės atidėtos dėl sniego)

Turnyrinė lentelė:

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

1. Lenkija 13 8 3 2 22-10 27
2. Portugalija 13 7 5 1 24-10 26
3. Suomija 13 6 5 2 13-7 23
4. Serbija 12 5 5 2 19-9 20
5. Belgija 13 4 3 6 13-16 15
6. Armėnija 11 2 3 6 4-12 9
7. Kazachstanas 12 1 4 7 10-20 7
8. Azerbaidžanas 11 1 2 8 6-27 5

B grupė

Škotija 1 – 2 Italija

2′ [0 – 1] Luca Toni

65′ [1 – 1] Barry Ferguson

90′ [1 – 2] Christian Panucci

Lietuva 2 – 0 Ukraina

40′ [1 – 0] Mantas Savėnas

67′ [2 – 0] Tomas Danilevičius

Turnyrinė lentelė:

1. Italija 11 8 2 1 19-8 26
2. Prancūzija 11 8 1 2 23-3 25
3. Škotija 12 8 0 4 21-12 24
4. Ukraina 11 5 1 5 16-14 16
5. Lietuva 11 4 1 6 9-13 13
6. Gruzija 11 3 1 7 16-17 10
7. Farerų salos 11 0 0 11 3-40 0

C grupė

Moldova 3 – 0 Vengrija

12′ [1 – 0] Igor Bugaev

22′ [2 – 0] Nicolae Josan

86′ [3 – 0] Serghei Alexeev

Norvegija 1 – 2 Turkija

12′ [1 – 0] Erik Hagen

31′ [1 – 1] Emre Belozoglu

60′ [1 – 2] Nihat Kahveci

Graikija 5 – 0 Malta

33′ [1 – 0] Theofanis Gekas

54′ [2 – 0] Angelos Basinas

62′ [3 – 0] Ioannis Amanatidis

72′ [4 – 0] Theofanis Gekas

74′ [5 – 0] Theofanis Gekas

Turnyrinė lentelė:

1. Graikija 11 9 1 1 23-9 28
2. Turkija 11 6 3 2 24-11 21
3. Norvegija 11 6 2 3 23-10 20
4. Bosnija ir Hercegovina 11 4 1 6 16-21 13
5. Moldova 12 3 3 6 12-19 12
6. Vengrija 11 4 0 7 10-20 12
7. Malta 11 1 2 8 9-27 5

D grupė

Velsas 2 – 2 Airija

23′ [1 – 0] Jason Koumas

31′ [1 – 1] Robbie Keane

60′ [2 – 1] Kevin Doyle

89′ [2 – 2] Jason Koumas (11m.)

Vokietija 4 – 0 Kipras

2′ [1 – 0] Clemens Fritz

20′ [2 – 0] Miroslav Klose

53′ [3 – 0] Lukas Podolski

82′ [4 – 0] Thomas Hitzlsperger

Čekija 3 – 1 Slovakija

14′ [1 – 0] Zdenek Grygera

77′ [2 – 0] Marek Kulic

78′ [2 – 1] Michal Kadlec (į savo vartus)

83′ [3 – 1] Tomas Rosicky

Turnyrinė lentelė:

1. Čekija 11 8 2 1 25-5 26
2. Vokietija 11 8 2 1 35-7 26
3. Airija 12 4 5 3 17-14 17
4. Velsas 11 4 2 5 18-19 14
5. Kipras 11 4 2 5 17-22 14
6. Slovakija 11 4 1 6 28-23 13
7. San Marinas 11 0 0 11 2-52 0

E grupė

Andora 0 – 2 Estija

30′ [0 – 1] Andres Oper

60′ [0 – 2] Joel Lindpere

Izraelis 2 – 1 Rusija

10′ [1 – 0] Elianiv Barda

61′ [1 – 1] Diniyar Bilyaletdinov

90′ [2 – 1] Omer Golan

Makedonija 2 – 0 Kroatija

71′ [1 – 0] Goran Maznov

79′ [2 – 0] Ilco Naumoski

Turnyrinė lentelė:

1. Kroatija 11 8 2 1 25-6 26
2. Anglija 11 7 2 2 22-4 23
3. Rusija 11 6 3 2 17-7 21
4. Izraelis 11 6 2 3 19-12 20
5. Makedonija 11 4 2 5 12-11 14
6. Estija 12 2 1 9 5-21 7
7. Andora 11 0 0 11 2-41 0

F grupė

Latvija 4 – 1 Lichtenšteinas

13′ [0 – 1] Dzintars Zirnis (į savo vartus)

14′ [1 – 1] Girts Karlsons

30′ [2 – 1] Maris Verpakovskis

63′ [3 – 1] Jurijs Laizans

87′ [4 – 1] Aleksejs Visnakovs

Šiaurės Airija 2 – 1 Danija

51′ [0 – 1] Nicklas Bendtner

61′ [1 – 1] Warren Feeney

80′ [2 – 1] David Healy

Ispanija 3 – 0 Švedija

14′ [1 – 0] Juan Capdevila

40′ [2 – 0] Andres Iniesta

64′ [3 – 0] Sergio Ramos

Turnyrinė lentelė:

1. Ispanija 11 8 1 2 22-8 25
2. Švedija 11 7 2 2 21-8 23
3. Šiaurės Airija 11 6 3 17-13 20
4. Danija 11 5 2 4 18-11 17
5. Latvija 11 4 0 7 14-15 12
6. Islandija 11 2 2 7 10-24 8
7. Lichtenšteinas 12 2 1 9 9-32 7

G grupė

Bulgarija 1 – 0 Rumunija

6′ [1 – 0] Velizar Dimitrov

Albanija 2 – 4 Baltarusija

28′ [0 – 1] Maxim Romaschenko

39′ [1 – 1] Erjon Bogdani

43′ [2 – 1] Edmond Kapllani

45′ [2 – 2] Vitaliy Kutuzov

54′ [2 – 3] Vitaliy Kutuzov

63′ [2 – 4] Maxim Romaschenko (11m.)

Olandija 1 – 0 Liuksemburgas

43′ [1 – 0] Danny Koevermans

Turnyrinė lentelė:

1. Rumunija 11 8 2 1 20-6 26
2. Olandija 11 8 2 1 14-3 26
3. Bulgarija 11 6 4 1 16-7 22
4. Albanija 11 2 5 4 11-12 11
5. Slovėnija 11 3 2 6 9-14 11
6. Baltarusija 11 3 1 7 15-22 10
7. Liuksemburgas 12 1 0 11 2-23 3

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.