„Darbiečiai“ rinks partijos pirmininką

„Darbiečiai“ šeštadienį partijos suvažiavime Kėdainiuose rinks pirmininką bei jo pavaduotojus.
Lapkričio 11-ąją Darbo partijos taryba beveik vieninga balsų dauguma pritarė finansinėmis machinacijomis įtariamo buvusio lyderio Viktoro Uspaskicho kandidatūrai į partijos pirmininkus.

Partijos pirmininko kandidatūrą pagal Statutą siūlo taryba ir skyriai. Skyriai savo kandidatūras dar galėjo pateikti iki suvažiavimo, tačiau šia teise nepasinaudojo, todėl namų arešto sąlygomis gyvenantis „darbiečių“ ekslyderis yra vienintelis kandidatas tapti partijos pirmininku.

Suvažiavime „darbiečiai“ taip pat perrinks partijos prezidiumą. Prezidiumas vadovauja partijos veiklai tarp tarybos ir suvažiavimo posėdžių.

Šiuo metu „darbiečiams“, iki suvažiavimas išrinks naują pirmininką, laikinai vadovauja parlamentaras Kęstutis Daukšys. Jis atsistatydino iš pirmininko pareigų spalio 29-ąją, nes esą dabar partijai kyla nauji uždaviniai, todėl reikia ir naujo vadovo.

V.Uspaskichas partijos lyderiu buvo nuo pat jos įkūrimo 2003 metais, tačiau prieš pusantrų metų slapstydamasis nuo Lietuvos teisėsaugos išvyko į Rusiją ir Lietuvon sugrįžo tik šių metų rugsėjį.

Grįžęs į Lietuvą jis nesėkmingai mėgino tapti parlamentaru ir įgyti teisinę neliečiamybę, tačiau Seimo nario rinkimuose vienmandatėje Dzūkijos rinkimų apygardoje jį aplenkė konservatorių iškeltas nepartinis teisininkas Kęstutis Čilinskas.

Vienintelis kandidatas į Darbo partijos pirmininkus yra įtariamas byloje apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie partijos pajamas pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Šiuo metu V.Uspaskichui skirta kardomoji priemonė – namų areštas, todėl partijos suvažiavimas vyks Kėdainiuose, Vilainių Sporto mokykloje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.