Valstybės kontrolė siūlo atsisakyti dalies investicinių projektų

Valstybės kontrolė siūlo atsisakyti dalies iš kitų metų valstybės biudžeto numatytų finansuoti investicinių projektų bei už šias lėšas užbaigti jau pradėtus svarbius projektus.

Pagal biudžeto projektą, kitąmet planuojama pradėti 341 naują investicinį projektą, tačiau tuo pat metu siūloma nebefinansuoti 65 ankstesnių, kuriems užbaigti reikia 388 mln. litų. Valstybės kontrolės nuomone, Vyriausybei būtų tikslinga peržiūrėti 2008 m. planuojamų pradėti investicinių projektų sąrašą, atsisakyti nebūtinų išlaidų valstybės investicijoms ir į jį įtraukti prioritetinius dar nebaigtus įgyvendinti projektus.

Valstybės kontrolė išvadą dėl 2008 m. valstybės biudžeto projekto pateikė Seimo Biudžeto ir finansų komitetui. Auditorių nuomone, 2008 m. dokumento projektas iš esmės atitinka įstatymo nuostatas. Vis dėlto išvadose atkreiptas dėmesys, kad nors optimistiškai prognozuojamos biudžeto pajamos, jis išlieka deficitinis. Numatoma, kad pridėtinės vertės mokestis (PVM) sudarys apie pusę visų valstybės biudžeto pajamų, tačiau didžiausią riziką šio mokesčio surinkimui gali turėti siūlomos naujos PVM lengvatos. Pagal projektą, PVM planuojama surinkti 10,164 mlrd. litų, arba apie 42,3 proc. biudžeto pajamų. Pelno ir gyventojų pajamų mokesčiai prognozuojami tikintis, kad sparčiau nei iki šiol mažės šešėlinės ekonomikos dalis.

Auditorių nuomone, ir toliau išlieka didelis asignavimų valdytojų bei biudžeto programų skaičius, o tai apsunkina institucijų ir įstaigų veiklos stebėseną bei jų rezultatų vertinimą.

Numatoma, kad valstybės biudžetas kitąmet, palyginti su 2007 m. biudžetu, kartu su Europos Sąjungos parama turėtų augti 31,8 proc. – iki 25,33 mlrd. litų, išlaidų turėtų būti 26,411 mlrd. litų, o biudžeto deficitas sieks 1,081 mlrd. litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.