Mokslininkai sukūrė pirmuosius klonuotus primatų embrionus

Mokslininkai trečiadienį paskelbė, kad sukūrė pirmąjį pasaulyje klonuotą beždžionės embrioną, – šis darbas gali paskatinti ir žmogaus ląstelių klonavimą medicinos tikslams.

Straipsnyje, kurį savo interneto svetainėje paskelbė žurnalas „Nature“, amerikiečių vadovaujama mokslininkų grupė rašo, kad, naudodamasi tais pačiais metodais kaip ir klonuojant avį Dolly (Doli) bei kitus gyvūnus, sukūrė dešimtis 10-ies metų makakos klonuotų embrionų.

Tai pirmas kartas, kai ši technologija sėkmingai pritaikyta primatams klonuoti.

Iš tų embrionų buvo sukurtos dvi embrioninių kamieninių ląstelių linijos, nurodė mokslininkai, kuriems vadovavo Shoukhratas Mitalipovas (Šuchratas Mitalipovas) iš Oregono medicinos ir mokslų universiteto.

Dolly, kuri buvo pirmasis pasaulyje klonuotas gyvūnas, buvo sukurta 1996 metais, naudojantis vadinamuoju somatinių ląstelių branduolių perkėlimu.

Tarp kitų tokiu būdu klonuotų gyvūnų yra pelės, kiaulės, katės, karvės ir šunys.

Tačiau iki šiol niekas nebuvo klonavęs primato, nes mokslininkai susidurdavo su įvairiomis kliūtimis, dėl kurių ląstelės vystėsi nenormaliai.

Darbai primatų klonavimo srityje susilaukė prieštaringų vertinimų – kai kas nuogąstauja, kad tai gali atverti kelią ir žmonių klonavimui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma .

5 atsiliepimai į "Mokslininkai sukūrė pirmuosius klonuotus primatų embrionus"

 1. agne

  😐 As esu pries klonavimus apskritai.Kadangi ka sukuria zmogus,niekas nera tobula.Tobulas,tik Dievas.As manau,kad klonavimas turi buti uzdraustas,nes tai gali buti panaudota blogiems tikslams.Agne Cepelioniene,(Marijampole)

 2. mantas

  8) man tai klonavimas nera blogai,pvz vaikas vietoi vieno suns gales tureti tris vienodus sunis arba dvi mamas

 3. 2-Trasis klonas

  Klonavimas yra puiku Pvz jei nori mazojo broliuko ar sesutes KLONUOJI ir turi

 4. dovile

  nesamone tas dievas.gal jo nera?as tikiu kad mes visi issivystem is bezdziones.gal ir palaikysi agne mane bedieve bet manau kad klonavimas saunu.tarkim tavo mama mirsta ir tu ja gali klonuoti ir ji vel gyva!zn tai pries fizikos desnius bet ir sau reikia ko nors ipatingo… 😉

 5. Spolle

  gal gerai kad sukure klonavima, kad galima kaip kiti sake tureti dvi mamas, bet tai gali pasibaikti katastrofa pvz:. girdejau kad po kaskiek metju bus sukurti kompiuteriai lasteles dydzio kad tipo bus zmones „protingesni“ visi sako kad bus pasaulio pabaiga as ja tikiu kadangii zmones patis save susinaikins nes jaigu prisigalvos nesamoniu jie save tobulins tobulins kol paliks metalo lauzas 🙄 ir as nesutinku su klonavimu ir kitomis nesamonemis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.