Atlaisvinti postai kursto intrigas

Liberalcentristai neskuba įvardyti naujo vidaus reikalų ministro. Nors policijos vadas atsiras taip pat dar negreit, pačioje struktūroje jau juntamas erzelis.

Vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio atsistatydinimo pareiškimo rašalui dar nespėjus nudžiūti prasidėjo jo ir policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus pakaitalų aptarinėjimas.

Liberalcentristų postas

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) priklauso vidaus reikalų ministro portfelis. Vakar šios partijos valdyba rinkosi į posėdį.

Išgirdęs, kad prezidentas Valdas Adamkus palaimino R.Šukio sprendimą palikti postą, partijos pirmininkas Artūras Zuokas sakė gerbiąs prezidento sprendimą. Partiečiui R.Šukiui pagyrų negailėjęs politikas vakar kalbėjo, jog LiCS tęs jo siekį iš esmės pertvarkyti policijos sistemą. Kam bus patikėta ši misija, iki vakarykščio posėdžio liko neatskleista. „Ministras kol kas dirba. Ministerija mūsų, o tinkamų kandidatų į ministrus mums netrūksta“, – LŽ sakė ir kitas partijos veikėjas, vicepirmininkas Algis Čaplikas.

Politikos kuluaruose pasigirsta spėlionių, kad karjeros laipteliu gali palypėti viceministras liberalcentristas Regimantas Čiupaila, apsitrynęs ministerijoje. O jo vieton jau būtų galima lengviau surasti menkesnio kalibro kandidatą, kad ir dabartinį R.Šukio patarėją, partijoje Nacionalinio saugumo komitetui vadovaujantį Raimundą Kalesnyką.

Laiko apmąstymams politikai turi, nes R.Šukys bus atleistas ne anksčiau kaip gruodžio 10 d. Pas prezidentą apsilankęs premjeras Gediminas Kirkilas sakė, kad naujų pareigūnų paieškos turėtų būti baigtos iki naujų metų. Jis sakė, kad logiška būtų ministro portfelį palikti liberalcentristams.

Svarsto permainas

Tačiau apie didesnes permainas mėgstantys pasvaičioti politikos astrologai neatmeta galimybės, kad laisva kėdė gali pakurstyti peržiūrėti valdančiosios koalicijos sudėtį. Anksčiau būta kalbų, kad iš valdančiosios mažumos į daugumą koaliciją galintys paversti socialliberalai (Naujoji sąjunga, NS) noriai žvelgia į vidaus reikalų ministro postą. Tuomet buvo prognozuojama, kad R.Šukys už Konstitucinio Teismo teisėjo mantiją atiduotų portfelį NS lyderiui Artūrui Paulauskui.

Tam tikrais klausimais bendradarbiauti su liberalcentristais sutarusios NS vadovas A.Paulauskas LŽ vakar sakė, kad tokių ketinimų nesvarsto: „Dabar turime kitų reikalų, nei galvoti apie buvimą šioje valdančiojoje koalicijoje. Nesiruošiame kažko siūlyti ir daryti įtaką, jei mūsų niekas neprašys.“

Į versijų sąrašą patenka ir kalbos, kad koalicijos partneriai gali imti gvieštis atsilaisvinusio posto iš liberalcentristų – mažiausiojo, vos 9 vietas parlamente turinčio partnerio. Pavyzdžiui, Seime į frakciją perbėgėlių daugiausia prisivilioję socialdemokratai.

Policijoje aptarinėjamos pavardės

Nors užtrukęs ministrų pasikeitimas neišvengiamai užvilkins ir policijos šefo parinkimą, jau vakar Policijos departamente užvirė aistros. LŽ šaltiniai pasakojo, kad pirmąją žinios apie V.Grigaravičiaus išėjimą dieną jau netilo kalbos apie jo įpėdinius ir galimus pokyčius intrigų nestokojančioje įstaigoje.

LŽ žiniomis, įsielektrinusiame departamente vyksta kone lažybos, kada pareigas paliks ir V.Grigaravičiaus pavaduotojas Vytautas Navickas. Kalbama, kad šis pareigūnas lig šiol poste išsilaikė tik dėl V.Grigaravičiaus globos. Paklaustas, kaip vertina situaciją, kad nebelieka dabartinio viršininko, pavaduotojas LŽ atsakė trumpai: „Blogai“. Pasiteiravus, ar turi pagrindo šnekos apie jo galimą išėjimą iš darbo, V.Navickas aiškiai neatsakė. „Čia jūsų kalbos“, – tarė jis ir nutraukė pokalbį.

Pokalbiuose apie galimą naują vadovą departamente šmėkščioja Vilniaus policijos vadovo Sigito Mecelicos ir VRM sekretoriaus Stanislovo Liutkevičiaus pavardės. Taip pat minimi du V.Grigaravičiaus pavaduotojai – Kęstutis Tūbis ir tarp prezidento favoritų, renkantis Valstybės saugumo departamento ir Specialiųjų tyrimų tarnybos šefus, buvęs Kęstutis Lančinskas.

Visi LŽ atsisakė komentuoti savo perspektyvas. Tik K.Tūbis leido suprasti, kad išvarius V.Grigaravičių vadovo atsakomybės imtis rizikinga. „Blogai pasielgta. Negali būti kolektyvinės atsakomybės. Tai nedora. Tiesioginis to nusikaltėlio vadovas turėjo būti nubaustas, bet ne generalinis komisaras. Nejaugi jis atsakingas už kiekvieną iš 16 tūkst. sistemos pareigūnų? Kai Marijampolėje buvo nudeginti dvynukai, ministras nebuvo atsakingas“, – palygino jis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Atlaisvinti postai kursto intrigas"

  1. Juzė

    Kur nekurstys – savam klanui reikia parinkti tinkamą kandidatą. Gaila tik,kad ne Lietuvai sąžiningą, dorą ir garbingą žmogų.

  2. klm

    tegul ateina i laisvas darbo vietas zmones dirbti, o ne suda malti.

  3. xx

    Deja, nesvarsto, kas geriau pareigas atliktų, bet kokiai partijai priklauso….kam tuomet esamus atstatydinti reikėjo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.