Mokslo ir verslo slėnis laukia verdikto

Jei uostamiesčio alma mater vizijai bus pritarta, iki 2012 metų universiteto miestelio teritorijoje įsikurs jūriniam sektoriui skirtas integruotas mokslo, studijų ir verslo slėnis.

Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų komisijai bei jungtinei Lietuvos mokslo tarybos ir Lietuvos mokslų akademijos ekspertų grupei pristatytos penkių slėnių kūrimo vizijos, tarp jų – ir planai įkurti jūrinio sektoriaus plėtrai skirtą integruotą centrą uostamiestyje.

Anot Klaipėdos universiteto (KU) Plėtros ir tarptautinių ryšių prorektoriaus prof. dr. Rimanto Didžioko, slėnio kūrimo iniciatorių, t. y. mokslo ir studijų institucijų, jūrinio verslo asociacijų bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, vizija – vienoje vietoje sukoncentruotas mokslo ir verslo potencialas. Kaip numatyta vizijoje, integruotas centras įsikurtų universiteto miestelio teritorijoje.

Čia norima įrengti 10 moderniausių Europoje mokslinių laboratorijų, kuriose būtų vykdomi jūriniai tyrimai. R. Didžioko teigimu, universitetas siektų, kad dauguma jų būtų sertifikuotos. Šios laboratorijos taip pat būtų prieinamos verslui bei studijoms.

Laboratorijose sukurtų produktų bandymams šalia numatyti pastatai eksperimentinei badomajai gamybai. Dar vienas slėnio kūrimo iniciatorių užmojis – modernus jūrinių tyrimų laivas.

Mokslo ir verslo slėnyje turto atnaujinimo programos lėšomis ateityje bus įkurtas naujas auditorinis korpusas. Į jį persikels Socialinių mokslų bei Jūrų technikos fakultetai ir Tęstinių studijų universitetas. Pastarasis projektas, pokalbininko teigimu, jau palaimintas Vyriausybės. Auditorinio korpuso projektavimo darbai prasidės kitąmet.

Slėnio kūrimo iniciatorių tikslas, pasak R. Didžioko, sudaryti sąlygas aukštai mokslinių tyrimų kokybei.

„Tokių slėnių idėja pavėlavo gal dešimt metų. Iki šiol į mokslo infrastruktūrą nebuvo investuojama, turima mokslinė įranga pasenusi ir moraliai, ir fiziniai“, – sakė pokalbininkas.

Be to, integruoti centrai padės užtikrinti aukštą studijų kokybę. R. Didžioko teigimu, įkūrus slėnį KU studentus mokytų mokslininkai.

Dar vienas slėnio kūrimo iniciatorių užmojis – sustiprinti mokslo ir verslo ryšį. Pasak R. Didžioko, mokslininkų triūsas turi būti skirtas verslui, kad šis savo ruožtu galėtų konkuruoti. Todėl ateityje bus siekiama, kad naujausios technologijos verslininkų užsakymu būtų kuriamos vietoje, o ne perkamos užsienyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.