Buvęs Niujorko policijos komisaras, Giuliani sąjungininkas, apkaltintas korupcija

Buvęs Niujorko policijos komisaras Bernardas Kerikas, kuris yra artimas pagrindinio respublikonų pretendento į JAV prezidentus Rudolpho Giuliani (Rudolfo Džulianio) sąjungininkas, penktadienį buvo oficialiai apkaltintas dėl vengimo mokėti mokesčius ir korupcijos.
B.Kerikas, kuris Niujorko policijos vadovu buvo paskirtas tuo metu, kai G.Giuliani buvo šio miesto meras, pasidavė teisėsaugos pareigūnams, kai federalinė didžioji prisiekusiųjų žiuri pateikė jam 14 kaltinimų, įskaitant kaltinimus vengus mokėti mokesčius, sukčiavus panaudojant ryšio priemones ir darius klaidingus pareiškimus.

„Kerikui ne sykį buvo užduoti konkretūs klausimai apie jo finansinius reikalus ir jis ne sykį melavo”, – žurnalistams sakė JAV prokuroras Michaelas Garcia (Maiklas Garsija), pranešdamas apie kaltinimus B.Kerikui.

„Liūdna, … kai ši įstaiga atiduoda kaltinamąjį aktą buvusiems teisėsaugos pareigūnams, ypač tokiems, kurie tarnavo tokiuose aukštuose postuose kaip … Bernardas Kerikas”, – pridūrė jis.

52 metų B.Kerikas padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl kaltinimų ir turi būti paleistas už 500 tūkst. JAV dolerių (***** litų) užstatą. Jei jis bus pripažintas kaltu dėl visų kaltinimų, jam grės 142 kalėjimo metų bausmė ir beveik 5 mln. JAV dolerių bauda.

B.Kerikas kaltinamas tuo, kad iš vienos statybos bendrovės, kuri, kaip įtariama, palaiko ryšius su mafija, slapta priėmė daugiau kaip 250 tūkst. dolerių vertės jo buto remonto darbų.

Tuo metu jis buvo kalėjimų departamento komisaras, o R.Giuliani – miesto meras.

B.Kerikas, kuris pernai valstijos teisme padarė kaltės pripažinimą dėl tų priimtų darbų, taip pat kaltinamas tuo, kad nedeklaravo iš viso 236 tūkst. dolerių už prabangaus buto nuomą.

Tarp kitų esą gautų ir nedeklaruotų sumų yra 100 tūkst. dolerių, gautų iš programinės įrangos kompanijos ir leidyklos.

B.Keriko teismas tikriausiai įvyks po pusmečio ar metų, tikriausiai prieš prezidento rinkimų kampanijos pabaigą, ir gali pabloginti R.Giuliani padėtį, praneša vietos žiniasklaida.

Demokratų partijos atstovas sakė, kad šis skandalas tikrai sumažins R.Giuliani galimybes.

B.Kerikas, kuris kažkada dirbo R.Giuliani vairuotoju ir asmens sargybiniu, padarė karjerą policijoje ir tapo jos komisaru, o po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų mėgavosi didvyrio šlove.

Po 2003 metų JAV vadovaujamos invazijos į Iraką jis nuvyko padėti rengti šios šalies policijos pajėgų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.