Nomenklatūrinių medžioklių tradicijos gyvos

Susimetę po „šimtrublinę” trečdalis Lietuvos merų samanotuose Panevėžio rajono Krekenavos miškuose rytoj vaikysis šernus.

Pavargę nuo nesibaigiančių pasitarimų, posėdžių, konferencijų, iškilmingų prekybos centrų atidarymų, gyventojų priėmimo Lietuvos merai nutarė: miestų ir rajonų galvos suvažiuos į Panevėžio rajono Krekenavos seniūnijoje esantį vieną medžioklės plotų.

„Važiuosime savo mašinomis, medžiosime už savo pinigus. Juoba kad medžioklei reikia visureigių, lengvaisiais valdiškais automobiliais dumblotais miškų keliukais nepavažinėsi”, – LŽ suskubo informuoti šios medžioklės ideologas, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorius Vytautas Kvietkauskas. Jis užtikrino, kad mokesčių mokėtojams merų iškyla nieko nekainuos.

V.Kvietkauskas prisipažino, jog jį itin įžeidė teiginys, kad Savivaldybių asociacijos sumanytą merų medžioklę bandoma įvardyti kaip sovietinės nomenklatūros reliktą. „Medžioklė gyvuoja nuo pirmykštės bendruomenės laikų. Būdavo medžiojama tam, kad šeimos turėtų ko valgyti, o medžiotojai visais laikais būdavo visų gerbiami maitintojai”, – tikino jis.

Paklaustas, ar šalies merų medžioklės turi tradicijas, V.Kvietkauskas paaiškino, jog tik pernai sumanyta pasidomėti, kokie merų pomėgiai, koks jų laisvalaikio praleidimo būdas. Sužinota, kad trečdalis iš 60-ies Lietuvos savivaldybių merų yra medžiotojai. Todėl nutarta šį pomėgį puoselėti suėjus draugėn. V.Kvietkauskas teigė, jog sykį merai jau medžiojo šernus Šiaulių rajone, tačiau medžioklė tąsyk nebuvusi sėkminga. Mat šerną pašauti pavyko ne kokiam nors merui, bet šio rango neturinčiam medžioklės dalyviui. Todėl viliamasi, kad Panevėžio rajone viskas vyks sėkmingiau.

„Ar suvažiavę į Panevėžio rajoną merai vien medžios?” – teiravosi LŽ. V.Kvietkauskas atsakė, jog už 100 litų, kuriuos sumokės kiekvienas šautuvą į rankas paėmęs meras, turėtų būti parūpinti medžioklės varovai, išvirta arbatos bei paruošti pietūs. Į klausimą, ar po medžioklės bus pirtis, merų medžioklės ideologas atsakė nežinantis. Tačiau jis pasakojo, kokia smagi turėtų būti medžioklė – dėl pramogos numatoma rinkti taikliausią ranką turintį merą bei tą, kuris, švelniai tariant, taiklumo stokoja. Be to, ketinama išrinkti merą – medžioklės Panevėžio rajone karalių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

2 atsiliepimai į "Nomenklatūrinių medžioklių tradicijos gyvos"

  1. Raimondas

    Va čia tai geras.Merai neturi ko valgyt,tai bent medžioklėj mėsytės susimedžios.Ne be reikalo taip esam nusiritę ir velkamės Europos subinėj. 😀

  2. pesimistas

    Už savo pinigus.Bet juk pinigai irgi iš mokesčių mokėtojų kišenės,o dėl jų užsidirbimo,tai dar klausimas,nes normaliai dirbančio ir algos verto mero dar nemačiau kol kas.Dirbo jie ir per atostogas,tai sklypuką paežerėj susikombinuot reikėjo,tai dar ką,o dabar galima ir pailsėt,užsidirbo juk.Lietuvoj tai vadinama taip. Dirba jie aisku,kainom jau ir Europą nemažai kur pralenkėm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.