Sukilę pedagogai nusileisti nebeketina

Kaip ir planuota, vakar pedagogų streikų banga nusirito per uostamiesčio mokyklas. Kitą savaitę estafetę perims dešimtys kitų miestų mokyklų.

Vakar S. Dacho mokykloje, kaip ir dar keliolikoje uostamiesčio ugdymo įstaigų, skambutis, kviečiantis į pirmąją pamoką, taip ir nenuskambėjo, o beveik 100 į mokyklą atskubėjusių mokytojų, užuot žingsniavę į klases, būriavosi mokytojų kambaryje.

„Mes norime, kad valdžia pagaliau susimąstytų, kas po kelerių metų mokys jų vaikus? Jauni žmonės mokyklas aplenkia, o mums netesėti pažadai ir melas jau apkarto. Vis dėlto jaučiamės nesmagiai, kad teko imtis kraštutinių akcijų”, – streikuojančių mokytojų nuotaikomis dalijosi šios įstaigos pedagogė Sigutė Piekienė.

Anot pokalbininkės, norą dalyvauti streike slaptu balsavimu bei parašais patvirtino beveik visi 93 šios mokyklos pedagogai, o perspėjimai, jog už dalyvavimą streike nebus mokama, jų neišgąsdino. Atvirkščiai, šios mokyklos mokytojai nusprendė net nepasinaudoti galimybe derėtis su darbdaviu ir užmokesčio nereikalauti.

Be to, ministrės melo ir netesėtų pažadų užrūstinti uostamiesčio mokytojai pasiryžę prisidėti ir prie gruodžio pradžioje planuojamo 3 dienų streiko. Jei ir tai nepadės, tikino S. Piekienė, bus pereita prie neterminuotų streikų. Vis dėlto pedagogė vylėsi, jog kraštutinių priemonių – egzaminų boikoto – griebtis neteks.

Mokinius „ganė” administracija

Kol mokytojai streikavo, vaikų užimtumu bei saugumu vakar teko rūpintis uostamiesčio mokyklų administracijoms. Tiesa, vadovams talkino į mokyklas skaityti paskaitų pakviesti sveikatos priežiūros bei kitų sričių specialistai, policijos atstovai, psichologai bei tėvai. Beje, pastarieji, dviem valandom priverstinai atsidūrę mokytojo kailyje, nė kiek nesipiktino ir tvirtino palaikantys pedagogus.

„Aš suprantu ir palaikau mokytojus. Tai daug jėgų reikalaujantis ir labai mažai apmokamas darbas. Aš – už tėvų atsakomybės griežtinimą ir pedagogų teisių užtikrinimą. Šie žmonės turi mokyti, o ne auklėti vaikus. Auklėti – mūsų pareiga”, – „Vakarų ekspresui” sakė S. Dacho mokyklos ugdytinės tėvas Stasys Šalkauskas.

Nors streikuojančių mokyklų administracijoms vakarykštė diena tapo tikru išbandymu – vos keliems žmonėms sužiūrėti šimtus vaikų ne juokas, – nesklandumų, uostamiesčio Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės teigimu, išvengta.

„Su mokyklų vadovais iš anksto aptarėme vaikų užimtumo galimybes ir pasiūlėme streiko laiką išnaudoti netradiciniam ugdymui. Nei vaikų, nei tėvų skundų nesulaukėme. Tiesa, buvo vienas atvejis, kai mokyklos profsąjunga, viršydama savo kompetenciją, išplatino informaciją, neva mokiniai streiko metu galintys neiti į mokyklą. Tačiau ir šiuo atveju konflikto pavyko išvengti”, – sakė švietimietė.

Vis dėlto Švietimo skyriaus atstovė baiminosi, jog paskelbus 3 dienų streiką organizuoti ugdymo procesą bus gerokai sudėtingiau ir prognozavo didelį tėvų bei įtemptai egzaminams besiruošiančių dvyliktokų nepasitenkinimą.

Streiko virusas plinta

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Klaipėdos susivienijimo pirmininkės Laimos Juknienės teigimu, iš kovos už lengvesnę duoną vakar nepasitraukė nė viena uostamiesčio ugdymo įstaiga. Pirmųjų pamokų, kaip ir planuota, nevedė 15 mokyklų – 3 gimnazijų, 4 vidurinių, 6 pagrindinių ir J. Karoso muzikos bei Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklų pedagogai.

Be to, L. Juknienės teigimu, sukilusieji uostamiesčio pedagogai sulaukė palaikymo ir iš streike nedalyvavusių ugdymo įstaigų – iš jų pasipylė raštai su darbuotojų parašais.

LŠDPS žiniomis, kitą savaitę, antradienį, streikų maratoną tęs Palangos, Kretingos, Plungės, Akmenės bei Klemės mokyklos. Lapkričio 14 dieną streikų banga nuvilnys Zarasuose.

Be to, anot LŠDPS pirmininko pavaduotojo Eugenijaus Jesino, pasipriešinti išdrįsusių pedagogų pavyzdys užkrėtė ir kitų miestų mokyklas. Sujudimo pradžioje nuošaly laikęsi Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės bei Raseinių mokytojai prie streikuojančiųjų prisijungs lapkričio 22-ąją.

Profsąjungietis užsiminė, kad LŠDPS jau sulaukė Švietimo ir mokslo ministerijos sekretoriaus Alvydo Puodžiuko bei pačios ministrės siūlymų derėtis, tačiau dėl to streikų bangos stabdyti nesiruošiama.

„Mokytojai nusiteikę kovoti iki galo”, – tvirtino E. Jesinas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.